Klasyczne oraz poprzeczne cięcie desek nie musi być żadnym problemem, jeśli tylko posiadamy odpowiednie elektronarzędzia do tego zadania. A właściwie elektronarzędzie, gdyż tylko jedno dobre urządzenie bez problemu upora się z taką sytuacją. To ukośnica przesuwna, dzięki której możliwe jest między innymi przycinanie desek i paneli na długość. Ale też przycinanie poprzeczne belek oraz kantówek oraz dopasowywanie profili wieńcowych.

Ukośnica przesuwna – czy warto kupić?

ukośnicaTo tylko najważniejsze z zastosowań, do których nadaje się dobra ukośnica przesuwna. Oczywiście będzie ona bezawaryjna i zapewni przyjemną pracę jedynie wtedy, kiedy będzie odznaczać się wysoką jakością. Aby tak było, powinniśmy wybrać urządzenie pochodzące od sprawdzonego producenta, dla którego priorytetem jest dostarczanie produktów spełniających najwyższe standardy. Takim producentem jest na przykład Festool, który proponuje nam ukośnicę przesuwną KAPEX KS 88 E. To urządzenie z górnej półki, kosztuje bowiem kilka tysięcy! Nic więc dziwnego, że najczęściej jest wykorzystywane przez profesjonalistów, którym zależy na szybkiej i bezproblemowej pracy. Kupując to urządzenie, otrzymujemy od producenta od razu docisk mocujący do obrabianego przedmiotu, który zapewni stabilność, co przełoży się na precyzyjne działanie urządzenia.

ukośnicaTen model charakteryzuje możliwość prowadzenia w dwie strony. Urządzenie odznacza się wyjątkową szczelnością, która zapewnia trwałość na długie lata. Ponadto konstrukcja jest naprawdę dokładna, a przy tym kompaktowa. Dzięki temu urządzenie jest lekkie i praca z nim nie sprawia żadnej trudności. Samo cięcie jest wyjątkowo precyzyjne dzięki zastosowaniu dwóch prowadnic. Z takim urządzeniem nie da się popełniać błędów. Nie będą więc konieczne żadne poprawki cięć. Zwłaszcza że na komfort wpływa także wykorzystanie w ukośnicy inteligentnych rozwiązań, które pozwalają między innymi na szybkie ustawianie kąta pochylenia tarczy pilarskiej oraz jego blokowanie. Przy tym wszystkim zastosowano także system FastFix, dzięki któremu wymiana samej tarczy pilarskiej również przebiega błyskawicznie.

Podobnie jak zagłębiarki od tego producenta, i to urządzenie może działać w systemie – jest kompatybilne na przykład z odkurzaczami mobilnymi, dzięki któremu możemy bez problemu zachować czystość na stanowisku pracy. Jeśli poszukujemy więc urządzenia kompaktowego i lekkiego, a przy tym wszechstronnego w zastosowaniach, jeśli zależy nam także na bezawaryjności oraz wysokiej trwałości – wybór ukośnicy przesuwnej Kapex będzie odpowiedni.