Na to, jak się czujemy we własnym mieszkaniu, wpływa bardzo wiele czynników – jego wielkość, wykończenie wnętrza, a także ilość docierających do niego promieni słonecznych. Dlatego warto wybierać mieszkania usadowione w południowej części budynków, a także wyposażone w duże, przestronne okna.

Rolety okienne na zamówienie

rolety okienneStały dostęp do światła ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy dni stają się znacznie krótsze. Promienie słoneczne mogą mieć pozytywny wpływ na nasze samopoczucie, jednak latem mogą się stać kłopotliwe i prowadzić do nadmiernego ogrzewania się wnętrza mieszkań. Dlatego warto zabezpieczyć się w odpowiednie rozwiązanie, dzięki któremu będziemy mogli ograniczyć ich dostęp w okresie upałów – najtańszym sposobem jest zamontowanie rolet okiennych. Typowe rolety kasetowe nadają się do montażu przy każdym rodzaju okien – tych wykonanych z PCV, a także aluminiowych i drewnianych. Wyróżnić można rolety przyklejane, zawieszane lub przykręcane. Pierwsze z nich wykazują się najmniejszą trwałością, jednak nie wymagają ingerencji w strukturę okien tak jak te przykręcane lub w ścianę – jak zawieszane. Tego typu rolety są bardzo dyskretne i dostępne w wielu kolorach, dzięki czemu z łatwością dopasują się do każdego rodzaju wnętrz.

rolety okienneZwijane są na rolkę, którą montuje się na szczycie okien, dlatego można je całkowicie schować, kiedy nie są potrzebne. Nieco bardziej eleganckim rozwiązaniem są tak zwane rolety rzymskie, które stanowią alternatywę dla zasłon. Ich zaletą jest łatwy demontaż, który umożliwia utrzymanie ich w czystości – wykonane głównie z bawełny nadają się bowiem do prania. Doskonale podkreślają charakter wnętrza, stanowiąc oryginalny element dekoracyjny – dzięki dostępnym materiałom o różnej teksturze rolety rzymskie odnajdą się w towarzystwie pozostałych segmentów dekoru. Co istotne, istnieje możliwość dopasowania rolet pod wymiar każdego okna – przykładowo, rolety okienne z Wrocławia montowane są zawsze na specjalne zamówienie, a producent gwarantuje indywidualne podejście do każdego klienta. Ostatnim, najbardziej wyszukanym typem rolet są drewniane żaluzje, które sprawdzą się w każdym eleganckim wnętrzu.

Doskonale pasują do każdej posadzki – zarówno do paneli podłogowych, jak i kamiennych płyt, które w ostatnim czasie są znakiem każdego nowoczesnego mieszkania. Rolety nie tylko chronią przed oddziaływaniem promieni słonecznych, ale także zapewniają odpowiedni komfort cieplny, izolując latem dom, pomagając tym samym utrzymać w nim przyjemny chłód.