Wykonanie posadzki z płynnego jastrychu nie jest trudne. Przebiega zawsze w kilku identycznych etapach. W pierwszym kroku ekipa budowlana ma za zadanie oczyścić powierzchnię, na której będziemy mocować posadzkę. Jest to bardzo ważne, ponieważ zanieczyszczenia mogłyby być widoczne, co doprowadziłoby do tego, że zepsulibyśmy efekt końcowy. Bardzo ważne jest uzupełnienie rys oraz pozbycie się szczelin – cała powierzchnia powinna posiadać podkład o równej grubości.

Montaż posadzki jastrychowej

posadzki przemysłowe jastrychoweDopiero po odpowiednim przygotowaniu powierzchni, możemy przystąpić do mocowania pianki dylatacyjnej, pamiętając o tym, aby miała ona odpowiednią grubość. Szacuje się, że powinna być większa lub równa 10 mm w przypadku kładzenia na ścianie, natomiast dylatacja wokół słupów i kolumn powinna wynosić powyżej 25 mm. Dopiero po tych pracach możemy przystąpić do kładzenia posadzki. Warto wiedzieć, że posadzki przemysłowe jastrychowe mogą być stosowane na różne sposoby. Pierwszym z nich jest wykonanie posadzki na warstwie izolacyjnej lub akustycznej. Najpierw musimy ułożyć folię izolacyjną na tej warstwie. Dopiero na tę folię możemy rozlać płynny jastrych – jego grubość powinna wynosić około 35 mm d o 50 mm.

posadzki przemysłowe jastrychoweRozprowadzenie jastrychu na warstwie izolacyjnej sprawi, że wszelkie odgłosy kroków będą jeszcze bardziej tłumione, ponadto poprawiona zostanie termoizolacyjność. Kolejną możliwością jest ułożenie posadzki jastrychowej na ogrzewaniu podłogowym. Trzecia opcja to wykonanie podłogi podniesionej. Jak widać, wybór mamy naprawdę szeroki. Niezależnie od opcji, jastrych płynny sam się rozprowadzi – całkowicie równomiernie. W związku z tym uzyskana powierzchnia będzie prezentowała się naprawdę dobrze. Co najważniejsze, takie posadzki jastrychowe wcale nie są drogie. To właśnie dlatego stanowią one obecnie najczęściej wybierany rodzaj posadzki do budynków przemysłowych – hal produkcyjnych, magazynów i innych obiektów. W dodatku takim posadzkom nie można nic zarzucić także pod względem estetycznym. Prezentują się naprawdę dobrze, po położeniu posadzki możemy je też odpowiednio wykończyć.

Słowem podsumowania, przemysłowe posadzki jastrychowe są bardzo dobrym wyborem z kilku powodów. Po pierwsze, ich układanie jest proste i zupełnie bezproblematyczne. Po drugie, cena jest przystępna i o wiele bardziej atrakcyjna niż w przypadku innych posadzek. Po trzecie, estetyce posadzek jastrychowych także nie można niczego zarzucić. Z tych właśnie względów przemysłowe posadzki jastrychowe doskonale sprawdzą się w wielu przypadkach.