Odpowiednia izolacja termiczna budynków jest podstawą nowoczesnego budownictwa energooszczędnego i pasywnego. Obecnie architekci i inwestorzy bardzo dużą wagą przywiązują do tego, aby hydroizolacja fundamentów spełniała restrykcyjne wymogi, a ocieplenie ścian, poddasza oraz dachu pozwalały uzyskać wysokie parametry techniczne.

Ocieplanie poddasza pianką jest ekologiczne

ocieplanie poddasza piankąTaki budynek jest o wiele bardziej komfortowy i tańszy w eksploatacji.Bardzo szczelną barierę termiczną zapewniają izolacje natryskowe. Dlaczego warto wybrać akurat tę metodę, a nie tradycyjny styropian czy wełnę mineralną? Otóż tylko pianki poliuretanowe są w stanie dać praktycznie 100 procent szczelności. Pianka ma postać płynną. Materiał ten nakładany jest za pomocą specjalnych agregatów (powszechnie często określane są one pistoletami). Izolacje natryskowe eliminują problem mostków termicznych, którymi przenika niska temperatura z zewnątrz do budynku. Ocieplanie pianką pod tym względem różni się od wełny i styropianu. Materiał ten wnika bowiem we wszystkie szczeliny tworząc jednolitą powierzchnię. Mostki termiczne powstają zaś na styku dwóch płyt styropianu czy wełny.Warto pokreślić, że ocieplanie poddasza pianką ma jeszcze jedną zaletę. Materiał ten jest bowiem ekologiczny i pozwala budynkom „oddychać”. Pianka jest dość elastyczna i pracuje razem z powierzchnią dachu.

Doskonale klei się ona zarówno do płyt, jak i do folii czy nawet betonu. Z powodzeniem można ją wykorzystać również do ocieplania nakładając bezpośrednio na cegły. Wielu inwestorów docenia także bardzo szybkie i bezproblemowe nakładanie pianki.