Najprostszym sposobem, by zapewnić parkom, skwerom lub placom zabaw odpowiedni poziom czystości jest zamontowanie na ich terenie praktycznych i solidnych śmietniczek. Nie muszą one wcale posiadać wymyślnego designu. Natomiast ważne jest to, by były na tyle pojemne, by pomieścić potencjalne produkowane przez spacerujących śmieci i na tyle spójne z innymi widocznymi elementami, by nie zaburzyć ogólnej estetyki krajobrazu. Do najbardziej uniwersalnych śmietniczek z pewnością zaliczyć można więc betonowe.

Kosze betonowe – nie tylko estetyka i trwałość

Śmietnik betonowyJedną z największych zalet, jakie posiada element architektury użytkowej wykonany z betonu jest jego trwałość. Solidna konstrukcja zapewnia brak uszkodzeń powierzchniowych na długie lata, a oprócz tego jest to wybór niezwykle ekologiczny. Kosze betonowe na śmieci są przede wszystkim odporne na kwasy, promienie UV, a także rdzę, więc z powodzeniem przetrwają wszelkie stany pogody, a także mikropożary lub zalanie substancją chemiczną. Jest to niezwykle funkcjonalne rozwiązanie również pod kątem estetycznym. Szare betonowe śmietniczki pasują praktycznie do każdego wystroju parku czy placu zabaw. Z powodzeniem zintegrują się wizualnie z każdym innym elementem otaczającego je terenu.

BetonArchitekci krajobrazu mogą wybierać spośród wielu różnych wielkości, kształtów i kolorów śmietniczek, co pozwoli im utrzymać dowolność w projektowaniu obszarów miejskich. Urbaniści często chwalą sobie kosze wykonane z betonu, ponieważ można z łatwością dobrać do nich również adekwatne stylowo ławki, stoły do tenisa stołowego lub sprzęty dla dzieci na placu zabaw. Tego typu produkty nie niszczą się. Przez długie lata zachowują swój idealny kształt i wygląd, dzięki czemu nie wymagają częstej wymiany na nowe. Dzięki temu zyskują na ekologicznym charakterze. Istnieje także możliwość zamówienia koszy z unikatowymi aplikacjami, wzorami lub wydrążonymi nazwami dzielnic, miast czy parków. Do wyboru są również warianty z wbudowaną popielniczką, separatorem na plastikowe butelki lub psie odchody.

Betonowy wariant śmietniczek jest jest najbardziej wszechstronny i uniwersalny. Dzięki oferowanej mnogości funkcji oszczędza on sporo miejsca w przestrzeni. Do koszy można w łatwy sposób włożyć worki na śmieci, a następnie usunąć je bez użycia siły. Znacznie ułatwia to korzystanie ze śmietniczek miejskich służbom porządkowym. Do wyboru są także wersje koszy z drewnianym przodem lub na żeliwnej ruchomej konstrukcji, która usprawnia opróżnianie kosza. Bez względu na to, na jaki wariant śmietniczek zdecydują się lokalni urbaniści, będą oni mieli obecnie ogromny wybór pośród wielu modeli.