Wiosna to najlepszy czas by założyć nowy ogród. Właściwie przygotowana ziemia oraz poprawnie posadzone rośliny w tym okresie, dają najpiękniejsze efekty i najlepiej się przyjmują.

Etapy zakładania ogrodów

zakładanie ogrodówDodatkowo decydując się na organizacje ogrodu wczesnowiosenną porą, będziemy mieli możliwość cieszyć się nim już w czasie nadchodzącego lata. O czym zatem warto wiedzieć, by założony ogród był piękny, funkcjonalny i by wszystko nam się udało? Wiosna to najlepszy okres na zakładania ogrodu głównie z racji tego, że w tym czasie większość roślin jest jeszcze w okresie wegetacyjnym, co oznacza, że można je bezpiecznie przesadzać oraz przycinać. W tym czasie są największe szanse na przyjęcie się świeżo sadzonych drzewek i krzewów. Niemniej nim będą mogły zostać rozpoczęte prace związane z bezpośrednim zagospodarowywaniem ogrodu konieczne jest wykonanie podstawowych prac porządkowych w ogrodzie. Konieczne jest zagrabienie rabat, usuniecie starych roślin, pni, pędów. Pamiętajmy o tym, że teren pod nowe rośliny musi zostać dokładnie zagrabiony, co by ziemia została dobrze oczyszczona, a nowe rośliny miały ułatwiony wzrost. Tak przygotowany teren pod nowy ogród można zacząć nawozić, jednak tu jedna, aczkolwiek bardzo ważna uwaga, jeśli rośliny mają się dobrze rozwijać i się przyjąć, ważne jest to by dobrać odpowiedni nawóz.

zakładanie ogrodówSprawa się zwykle komplikuje w ogrodzie, gdzie znajduje się wiele różnych roślin i nie są one umieszczone w jednym miejscu tylko są one porozkładane po różnych jego częściach. Tutaj warto zapytać sprzedawców o jakieś rady odnośnie doboru nawozów, czy to specjalistycznych ( dla konkretnej grupy roślin), czy też uniwersalnych. Mając tak przygotowane podłoże, można zacząć aranżacje całego ogrodu, jeśli chodzi o rośliny to miejmy na uwadze tempo ich wzrostu, jak i to jakich warunków wymagają one do prawidłowego rozwoju, należy także przemyśleć tutaj rozmieszczenie elementów tak zwanej małej architektury ogrodowej, bo w dużej mierze od tego zależy to na ile ogród będzie funkcjonalny. Jeśli jednak z założeniem własnego ogrodu mamy duży problem lub brakuje nam na to czasu zawsze można wziąć pod uwagę, rozwiązanie jakim jest wynajem jakiejś firmy specjalizując się w tego typu działalności. Ze znalezieniem ofert typu zakładanie ogrodów w mazowieckim na wiosnę nie powinno być większego problemu.

Sprawdźmy jednak jak wyglądają kwestie cenowe, jak i to jakie firma ma doświadczenie w tym temacie. Bo, jeśli już mamy za coś płacić, to powinno być to odpowiednio zrobione, tak by nasz ogród cieszył około i uprzyjemniał nam wypoczynek przez długie lata.