W ofertach na internecie, a także tych sklepowych znaleźć można sporo ciągników jednoosiowych. Różnią się one przede wszystkim masą, wielkością, jak również mocą. To jak sama nazwa wskazuje – sprzęt pracujący na jednej osi. Możemy również wybrać model diesle, bądź napędowy. Jednak nasuwa się również pytanie, z jakim sprzętem może współpracować ciągnik jednoosiowy?

Urządzenia, które współpracują z ciągnikiem

ciągnik jednoosiowyCiągnik jednoosiowy ma za zadanie spełniać podstawowe funkcje, przede wszystkim ma on ciągnąć i pchać inne aktywne maszyny. Podczas jego zakupu, ważne jest również, aby zwrócić uwagę na dostępność i cenę zamiennych części. Doskonały ciągnik jednoosiowy, który będzie odpowiednio dobrany, ułatwi pracę w ogrodzie, bądź gospodarstwie rolnym. Wpłynie to również na praktyczność i funkcjonalność, a tym samym na wygodę korzystania. Więc jakie urządzenia doczepia się do tego pojazdu? Doskonale współdziała z kosiarką, zamiatarką czy urządzeniem do odśnieżania — jest to wszechstronna maszyna. Pomaga w różnych pracach porządkowych przy ziemi. Spośród najbardziej czasochłonnych i męczących czynności, które wykonuje się właśnie w tym miejscu to: uprawa roślin i zasiew plonów. Doskonałym rozwiązaniem na znaczne ułatwienie takiej pracy jest glebogryzarka spalinowa, w połączeniu z ciągnikiem jednoosiowym pozwoli na sprawniejszą pracę. Zalety ciągników i osprzętu doceniają właściciele sporych ogrodów, jak i rolników.

jednoosiowy ciągnikTaki sprzęt trafia również często do szkółek roślin i terenów leśnych. Służą również firmom dbającym o czystość na zewnątrz wielu budynków. Duży wybór osprzętu pozwala na wykonanie takiej samej pracy jak: oranie ziemi, pielenie, wykopywanie roślin okopowych, sadzenie nasion i roślin okopowych, wykorzystanie ciągnika jednoosiowego jako łuparki do drewna, pompy, agregatu prądotwórczego. W przypadku częstego używania ciągnika jednoosiowego, najlepiej postawić na model diesle, natomiast do rzadkich prac napęd benzynowy wystarczy. Serwis takiej maszyny również nie sprawia większych trudności, gdyż jest podobny do serwisowania kosiarki. Jeśli posiadamy gospodarstwo rolne i chcemy sprawnie i szybko wykonać prace ziemne, to jak najbardziej ciągnik jednoosiowy się przyda. Dodatkowo możliwość dokupienia osprzętu sprawia, że to sprzęt wielofunkcyjny.

Ciągniki jednoosiowe pomogą poradzić sobie z różnymi zadaniami. Staną się niezbędnymi pomocnikami i końmi roboczymi do wielu celów w dużym ogrodzie jak i polu. Ich funkcjonalność można znacznie zwiększyć dzięki różnym dodatkom, które można dokupić. Dodatkowe kategorie produktów, takie jak kosiarki do trawy, podkaszarki, siewniki sprawią, że praca będzie łatwa, przyjemna i wydajna na każdym etapie.