Mebli nie kupujemy często. Zazwyczaj zdarza się to raz na kilka, czasami nawet na dziesięć, lat. Wybieramy zawsze meble trwałe, które będą dobrze prezentować się przez cały ten czas. Gdy już nadchodzi ten moment, kiedy decydujemy się na wymianę mebli – znów zaczynamy czuć się niepewnie. Odwiedzamy non stop salony meblowe i zastanawiamy się – czy ta kanapa będzie pasowała do koloru naszych ścian?

Jakie nowe meble kupić

producent mebliCzy te fotele na pewno są wygodne i goście będą mogli z przyjemnością wypić z nami kawę? A co z szafą? Wielkie, pokaźne meblościanki są już niemodne. Teraz stawia się na minimalizm. Gdzie jednak pomieścić wszystkie rzeczy, które posiadamy? Stosy ręczników, prześcieradeł, poszewek, mnóstwo przedmiotów sezonowych… gdzieś tam pomiędzy tym wszystkim zapodziało się na przykład składane krzesełko campingowe, a pomiędzy śpiworami leży jeszcze mała przenośna butla gazowa. Nie możemy rezygnować z pojemnych mebli, gdyż wszystkie rzeczy muszą mieć swoje miejsce. Nic więc dziwnego, że wybór mebli często zamiast być przyjemnością, jest wydarzeniem wyjątkowo stresującym, które szybko chcemy mieć za sobą. Zanim odwiedzimy po raz pierwszy salon meblowy, warto więc dokładnie zastanowić się nad tym, czego oczekujemy od mebli, aby w ten sposób przyspieszyć wybór.

producent mebliMożemy przejrzeć oferty dostępne w internecie. Niejeden producent mebli polecany w Nowym Sączu posiada na swojej stronie internetowej zdjęcia realizacji – możemy zobaczyć wszystkie oferowane meble jeszcze zanim pójdziemy do sklepu. Dzięki dokładnemu opisowi rozmiarów oraz funkcjonalności, będziemy wiedzieć już, czego się spodziewać po danym modelu szafy czy fotela. Wprawdzie decyzja pewnie dalej będzie ciężka, jednak jesteśmy już o krok bliżej zakupu najlepszych mebli. Oczywiście wszystko zależy od tego, w jakim stylu jest nasze mieszkanie. Być może interesuje nas całkowita zmiana stylu na zupełnie inny? Z wnętrza skandynawskiego chcemy zrobić salon nowoczesny? Nie jest to problem, wystarczy zwykle tylko przemalować ściany i wybrać właściwe meble.

Styl nowoczesny to będą przede wszystkim te meble, które odznaczają się lekkością i są w pewien sposób „stonowane”, to znaczy będzie to na przykład chłodne połączenie stali ze szkłem – taki stolik kawowy zawsze prezentuje się naprawdę nowocześnie. Wybór mamy naprawdę szeroki, zwłaszcza że ten styl cieszy się obecnie największą popularnością. Ale bez problemu znajdziemy także meble w stylu prowansalskim, industrialnym czy loft. Nawet meble shabby chic pojawiają się u niejednego producenta.