Każdy człowiek decydujący się na zbudowanie domku wcześniej czy później staje przed kupnem właściwego projektu domu. Dzisiaj projekty domów są bardzo łatwo dostępne, a ponadto, nie musimy decydować się na doświadczoną współpracę z wykwalifikowanym projektantem wnętrz. Nim jednak przejdziemy do opisania konkretnych projektów zaprezentujemy jakie możliwości techniczne proponują nam dzisiejsze firmy.Najbardziej popularną techniką budowlaną od dawien dawna w Polsce są domy murowane.

projektowanieWiele osób do dnia dzisiejszego twierdzi, iż tylko mieszkania wykonane w tej technice mają możliwość zapewnić lokatorom ciepło i stabilność. Z pewnością dużą zaletą domu murowanego jest dostępność materiałów budowniczych, z których buduje się budynek. Do najbardziej popularnych należą w głównej mierze pustaki keramzytobetonowe i z ceramiki, bloczki silikatowe czy beton komórkowy. Spora dostępność na rynku wiąże się także z atrakcyjnymi cenami, które są stosunkowo niskie. Inną zaletą jest wykwalifikowanie budowniczych w budowaniu domów murowanych. Dzięki ogromnej umiejętności murowania wszelkie osoby decydujące się na tę technikę mają sposobność skorzystania z oferty różnorodnych firm. Ze znaniem technologii wiąże się także małe niebezpieczeństwo zrobienia pomyłek, co natomiast powoduje wzrost kosztów związanych z naprawą czy zmianami. Projekty domów murowanych mają jakkolwiek wadę, gdyż ich wybudowanie niemożliwe jest do wykonania w okresie zimy. W dodatku, budowa takowego domu trwa zdecydowanie dłużej niż w przypadku stosowania innych technologii. Warty zaznaczenia jest fakt, iż poza domami, można postawić na projekty garaży lub projekty domów rolniczych murowanych.Kolejną, cieszącą się rosnącą sławą, jest technika wznoszenia domów drewnianych. Chociaż zwykle łączy siękojarzy się ona z realizacjami domków letniskowych, to takie plany otrzymują popularność też w budownictwie mieszkaniowym.

W przypadku tej techniki niezaprzeczalnie największą zaletą jest szybkość realizacji, ponieważ dom w technice szkieletowej może być zrealizowany nawet w trakcie kilku miesięcy. W dodatku, ściany są znacznie cieńsze, co umożliwia wykonanie większej powierzchni użytkowej przy takiej samej powierzchni zabudowy. Największą niedogodnością wydaje się być znalezienie fachowej firmy budowlanej, która zna tę technologię a także umie budować coś więcej, niż projekty domów letniskowych lub rozpadający się barak.