Decydując się na budowę garażu, należy upewnić się, że spełni on odpowiednie kryteria, które zapobiegną potrzebie organizowania pozwolenia. W większości przypadków wystarczy, by budynek nie przekraczał 35 metrów kwadratowych. Jednak nie jest to jedyna wytyczna, jaką powinni kierować się jego przyszli posiadacze. Warto mieć na uwadze także zmiany pogodowe, które w Polsce są normą.

Budowa garażu ocieplanego do 35 m?

autoGaraż powinien więc posiadać odpowiednią izolację termiczną, by zapewnić właściwą ochronę dla pojazdu niezależnie od pory roku. Wielu rodzinom posiadającym jedno lub więcej aut parkowanych na terenie własnej posesji trudno wyobrazić sobie dom bez garażu. Wszystkie auta, które wchodzą w skład gospodarstwa domowego wymagają specjalnej ochrony zarówno latem, jak i zimą. Warto zaplanować więc miejsce, w którym postawi się pojazdy. Nie każdy właściciel domu chce jednak odbywać wycieczki do urzędów celem załatwienia wszystkich wymaganych formalności związanych z pozwoleniem na budowę kolejnych konstrukcji. W tym wypadku najlepszym rozwiązaniem, które zapewni wygodne miejsce do przechowywania auta zimą będzie garaż ocieplany do 35 m. Dzięki niemu pojazd będzie odpowiednio zabezpieczony przed korozją i wszelkiego typu uszkodzeniami przez cały czas. Taka konstrukcja nie wymaga też pozwolenia na budowę.

kołpaki w garażuDo wyboru jest wiele jej wariantów, które łączą w sobie zarówno aspekty estetyczne, co ma znaczenie zwłaszcza w przypadku posesji połączonych z ogrodem, jak i praktyczne. Niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem, które zaoszczędza sporo miejsca są garaże umieszczone w bryle domu. Dzięki temu stanowią jego integralną część. Najczęściej jednak na taką opcję trzeba się zdecydować już na etapie budowy nieruchomości. Jeśli jednak nie było wtedy na to środków ani pomysłu, to dobrym rozwiązaniem jest wykonanie dobudowy. Jeśli pozwala na to miejsce i budżet, to można stworzyć komfortowy garaż, który skutecznie pomieści auto wraz z posiadanym sprzętem i narzędziami. Garaże wolnostojące również mogą powstać w wariancie ocieplanym, pod warunkiem, że zostaną do tego użyte właściwe materiały. Każda inwestycja mająca na celu zwiększenie wygody mieszkańców posesji musi być dokładnie zaplanowana.

Nie wolno zapominać więc o istotnych elementach garażu, które podnoszą komfort korzystania z obiektu. Zaliczyć można do nich na przykład automatyczną bramę. Dla osób, które nie dysponują znacznym budżetem najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z awaryjnej opcji w postaci blaszanego garażu. Jednak z perspektywy czasu najlepiej opłaca się nieco zainwestować w konstrukcję, która skuteczniej ochroni pojazd zarówno przed mrozem zimą, jak i upałem latem.