Wzdłuż głównej arterii miasta zawsze ciągną się sklepy i butiki, które swoimi witrynami próbują zachęcić mieszkańców, jak i turystów, do zakupów. Tak duża konkurencja między sklepami sprawia, że potrzeba czegoś naprawdę wyjątkowego, aby to właśnie nasze okno sklepowe zostało zauważone.

Listwa do oświetlenia witryny

Witryna sklepowaOczywiście podstawą jest atrakcyjny, wysokiej jakości towar – jednak, aby został zauważony, powinien być on we właściwy sposób wyeksponowany. Warto więc utrzymać witrynę sklepową w jasnej kolorystyce – najlepiej, aby półki były białe, gdyż dzięki temu uwaga klienta nie będzie odciągana od towaru, który prezentujemy. Wystawa powinna być też właściwie oświetlona. Możemy zdecydować się na oświetlenie punktowe, które pozwoli położyć nacisk na określony towar, ale ciekawym rozwiązaniem jest też listwa aluminiowa led do witryny, dzięki której możemy poprowadzić oświetlenie liniowe. Montując ją u góry okna wystawowego, cała przestrzeń znajdująca się poniżej będzie równomiernie oświetlona. Zastanawiając się nad oświetleniem witryny, powinniśmy wziąć pod uwagę także to, jakiego rodzaju światło będzie emitowane. Kupując żarówki LED, zazwyczaj w opisie podanym przez producenta, wymienia się, czy jest to produkt emitujący światło białe ciepłe, zimne czy neutralne.

LEDWydaje się, że aby móc eksponować towar nie tylko w dzień, ale i wieczorem, najlepiej będzie wybrać światło białe chłodne. Przy zakupie warto zwrócić uwagę także na wysoki wskaźnik oddawania barw – ten parametr pozwoli nam oddać prawdziwy, naturalny wygląd eksponowanego towaru. Barwy w żaden sposób nie będą przekłamane, co jest niezwykle ważne dla klientów. Bardzo często zdarza się bowiem, że przez złe oświetlenie w sklepie, produkt okazuje się wyglądać zupełnie inaczej w domu – nagle zamiast czarnych spodni okazuje się, że zakupiliśmy ubranie w kolorze ciemnego granatu. Aby uniknąć takich sytuacji, wybierajmy żarówki z wysokim wskaźnikiem oddawania barw. Z pewnością klienci będą nam za to wdzięczni. Dla właścicieli sklepów, kolejnym ważnym czynnikiem, który sprawia, że to listwy LED są dobrym wyborem, jest to, że LED odznacza się energooszczędnością. Jedna żarówka LED wyróżnia się o wiele dłuższą żywotnością niż tradycyjna.

Ponadto producenci zwracają uwagę na brak zawartości rtęci, co według nich również ma wpływ na zużycie prądu. W przypadku LED nigdy nie zostaniemy też zaskoczeni przepaloną żarówką – w odróżnieniu od lamp żarowych, LED stopniową tracą jasność, dzięki czemu w porę będziemy mogli wymienić oświetlenie na nowe.