Twardy materac piankowy jest bardzo często wybierany przez dorosłych oraz przez osoby borykające się z problemami z kręgosłupem czy cierpiące po zabiegach chirurgicznych. Dlaczego? Dlatego, że taki materac nie odkształca się i nie doprowadza do „zapadania się” podczas snu. Cały czas zachowuje swój pierwotny kształt, jedynie w delikatny sposób dopasowując się do kształtu ciała leżącego oraz do przyjętej przez niego pozycji.

Dobry materac z pianki poliuretanowej

materac piankowy twardy - 160x200Jeśli interesuje nas taki materac piankowy twardy – 160×200 to wymiary optymalne dla łoża małżeńskiego, natomiast do łóżka pojedynczego powinniśmy wybrać o wiele mniejszy wyrób, na przykład 80×160. Ale w obu przypadkach bardzo ważny jest także dobór wysokości materaca. Poleca się, aby osoby dorosłe wybierały materace o wysokości 19 cm lub 21 cm. Niektórzy wolą jeszcze wyższe – ale takie nie są produkowane w standardzie. Niektórzy producenci mogą zaoferować jednak realizację indywidualnego zamówienia. Musimy liczyć się z faktem, że zapłacimy za to o wiele więcej. Zresztą różnicę cenową widać już przy samych wielkościach materaca. Ten twardy materac 80×160 z pianki poliuretanowej o gramaturze T35/kgm3 i maty kokosowej będzie nas kosztował około 500 złotych! Za rozmiar 160×200 zapłacimy około 250 złotych więcej. Wydaje się dużo, jednak tego typu materac bez wątpienia jest warty swojej ceny.

materac piankowy twardy - 160x200Posiada optymalną elastyczność oraz twardość, które sprawiają, że sen jest naprawdę przyjemny i komfortowy. Dodatkowo zastosowanie maty kokosowej pozwala na zyskanie optymalnych warunków wypoczynku o każdej porze roku. Latem bowiem materac posiada odpowiednią wentylację, nie mamy możliwości, aby go zapocić. Zimą zaś nie wychładza on naszego ciała. Bez wątpienia jest to opcja całoroczna, która sprawdzi się przez wiele sezonów, dlatego warto zdecydować się właśnie na to rozwiązanie. Należy jednak pamiętać, że nadaje się on jedynie dla osób powyżej 16 roku życia, ponieważ dla młodszych może wydawać się zbyt twardy. Najlepiej jest udać się do sklepu stacjonarnego i samodzielnie sprawdzić, czy dany wyrób będzie spełniał nasze oczekiwania pod każdym względem. Pamiętajmy, aby zdecydować się na materac od polskiego producenta.

Wówczas zyskamy pewność, że jest on całkowicie bezpieczny i wykonany został ze sprawdzonych materiałów. Materace z Chin są o wiele tańsze, jednakże alergicy, wybierając je, powinni uważać, czy nie będą odczuwać dyskomfortu. Polski producent z kolei dba o wszystkich użytkowników i oferuje wyroby, które charakteryzuje najwyższa jakość wykonania.