Wszyscy właściciele sklepów prędzej czy później muszą zmierzyć się z wyborem odpowiednich mebli sklepowych. Mając na uwadze to, jak wiele firm działa na rynku, zajmujących się sprzedażą tych produktów, warto dowiedzieć się, co należy zrobić przed ich zakupem.

wózekJedną z najważniejszych czynności, która zazwyczaj zdaje się błaha, jest zrobienie precyzyjnego pomierzenia pomieszczenia, do którego wstawimy meble sklepowe. By właściwie dobrać meble do sklepu oraz regały półkowe, powinno się poznać podstawowe wymiary pomieszczenia, takie jak długość, szerokość i wysokość. W drugiej kolejności istotne jest, aby poznać odległości, które powinniśmy zachować, aby interesanci mogli bez problemu przemieszczać się między półkami. Następną istotną rzeczą jest wykonanie dokładnego planu sklepu, w którym pokazane będą wszystkie wypustki czy gniazdka elektryczne. Po wykonaniu prawidłowego planu można zastanowić się, jak umieścić regały aby wystawiane towary bez przeszkód zmieściły się w nich. W tym momencie warto pomyśleć nad tym, jaką głębokość powinny mieć gondole sklepowe – bowiem nie trzeba wykładać wszystkich produktów na półkę, ponieważ klienci mogą mieć problem z odnalezieniem tego odpowiedniego.

KTD – wózki sklepowe Wanzl

Jeśli branżą, w jakiej pracujemy, jest chłodnictwo, musimy pamiętać o odpowiednich półkach dla nich przeznaczonych, jak na przykład lady chłodnicze, które podtrzymają optymalną temperaturę sprzedawanych produktów. Natomiast w spiżarniach, najodpowiedniejsze będą meble metalowe, takie jak regały paletowe, które gwarantują stały dostęp do wszystkich palet a także są nieskomplikowane w obsłudze. Poza tym, regały metalowe są bardzo funkcjonalne oraz trwałe. Po wykonaniu prawidłowych pomiarów, powinniśmy pomyśleć, czy pragniemy aby nasz sklep wyglądał, jak każdy inny, czy wyróżniał się oryginalnością. Drugi pomysł jest ryzykowny, ale może przyczynić się do pozyskania nowych klientów. Kupując regały mago, nie możemy zapominać, że – podobnie jak boksy kasowe – meble sklepowe producent winien wyprodukować z najwyższej klasy surowców, by posłużyły nam przez wiele sezonów.

Jednakże, bez względu na wybór firmy wyrabiającej meble, każdy właściciel sklepu powinien zdecydować we własnym zakresie o wystroju oraz wyposażeniu swojego sklepu.