Jeśli chodzi o źródło światła, które oparte jest na technologii półprzewodnikowej to ma ono 25 % dłuższy okres eksploatacji. To właśnie dlatego oświetlenie to zyskuje coraz większą popularność. Świecące diody są stosowane w elektronice już od połowy dwudziestego wieku.

LED Jednak oprawy LED zyskały na popularności dopiero niedawno, gdyż dopiero niedawno wynaleziono diody o większej mocy. Wcześniejsze diody dawały światło, ale nie była to moc, którą można byłoby na przykład oświetlić pomieszczenie. Jeśli chodzi o oferowane oprawy LED to stosuje się w nich żarówki które mają diody o mocy od 1 do 5 W. Wiadomo, że w zależności od soczewki będą one miały również inne kąty świecenia. Dzięki temu można w dowolnie wybrany przez siebie sposób aranżować wnętrza. Wiadomo, że oświetlenie outlet typu LED, jak wszystko ma swoje wady i zalety. Warto je wszystkie poznać, abyśmy później mogli wybrać. Jeśli chodzi o zalety LED to jest to przede wszystkim efektywność. Diody takie są najbardziej energooszczędnym rozwiązaniem. Ich sprawność wynosi nawet 95 procent. W zwykłych żarówkach sprawność sięga nie więcej niż 10 procent. Oczywiście ogromną zaletą LED jest to, że są trwałe. Czas pracy takich diod wynosi nawet 50 tysięcy godzin. Diody oraz żarówki LED są także odporne na uderzenia. Dioda taka nie zawiera żadnych szklanych elementów. Warto wspomnieć także o kolorach. W technologii LED możemy osiągnąć naprawdę każdy kolor światła. Mamy tutaj ogromny wybór. Ważne jest także to, że czas włączania oraz wyłączania jest szybki. Diody takie gasną oraz zapalają się natychmiast po tym jak przełączymy włącznik światła. Diody takie nie emitują ciepła, tak jak inne typy żarówek.

Największą wadą oświetlenia typu LED jest wysoka cena. Moduły oświetleniowe są dużo droższe od innych źródeł światła. Jednak płacąc więcej tak naprawdę oszczędzamy, gdyż takie żarówki oraz diody działają znacznie dłużej od tradycyjnych żarówek, więc nie będziemy musieli ich tak często wymieniać. Jeśli chodzi o światło to jest ono w bardzo ciepłych odcieniach, przypomina słoneczne.