Mój zakład pracy jest bardzo popularny na terenie całego świata. My mamy swój główny oddział w Częstochowie. To tam codziennie jeżdżę. Szybko się tam zaaklimatyzowałem. Pracuję na produkcji cegły. Czasami przez moje ręce przechodzi wiele sztuk.

Czy producent obuwia roboczego spełnia wymagania?

producent obuwia roboczegoTo ja nadzoruję ich wygląd i efekt. Jako wielka korporacja mamy częste kontrole. Musimy spełniać wszelkie standardy. Ostatnio mieliśmy nawet trzy szkolenia bhp. Każde z nich obejmowało inne zagadnienie. To mnie zastanawiało. Panowie sprawdzali każde nasze stanowisko. Musieli wypełniać specjalne ankiety. Wiedziałem, że prawie po każdej takiej wizycie jest wprowadzane coś nowego. Tam było i tym razem. Już po tygodniu pojawiły się u nas nowe obuwie robocze. Były bardzo lekkie i zrobione z dobrego materiału. Miały jedną ciekawą właściwość. W naszej hali zawsze panowała wysoka temperatura. Nie dało się tego uniknąć. Nasze piece musiały wypalać cegłę. To wiązało się z dużym ciepłem. Kiedy wykonywałem jakąś pracę w nowych rękawicach zauważyłem, że nie pocą mi się dłonie. To był bardzo duży plus. W końcu nie odczuwałem żadnego dyskomfortu. Mieliśmy już wcześniej producent obuwia roboczego urgent. One jednak nadawały się tylko na wyjazdy w teren. Nie wyobrażałem sobie funkcjonowania w tak grubym obuwiu. Czasami nasze warunki były bardzo uporczywe i przypominały saunę. Zalecono nam klimatyzację. Jest ona aktualnie w budowie i ma zostać uruchomiona dopiero za miesiąc. Zawsze są jakieś dziwne komplikacje i nie można nic normalnego osiągnąć.

Taka jest smutna rzeczywistość mojego zakładu pracy. Odzież robocza pełni dla mnie bardzo istotną rolę. Musi być odporna na uszkodzenia mechaniczne i wystarczająco przewiewna. Jest to podstawą w naszym zawodzie. Cieszę się, że czuwają nad nami pewne kontrole. To daje mi większe poczucie bezpieczeństwa. Wierzę, że nie będę miał złego zdrowia.