Wchodząc na halę produkcyjną, od razu nasz wzrok natknie się na tzw. „taśmy”, po których automatycznie przesuwa się świeżo wyprodukowany towar. Aby praca przebiegała więc bez żadnych zakłóceń, transportery powinny być wysokiej jakości, aby uniknąć możliwości wystąpienia usterek czy awarii, które mogłyby zablokować pracę nawet na kilka godzin.

Transportery paletowe są przydatne

transportery paletoweNa szczęście producenci przenośników oferują szeroki wybór tych urządzeń. Poszukując transporterów paletowych do zakładu produkcyjnego, spójrzmy na ofertę firm, które mają już wieloletnie doświadczenie w tej branży. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że wykorzystują oni nie tylko swoje sprawdzone technologie, ale też wciąż poszukują coraz nowszych rozwiązań, które pozwoliłyby jeszcze bardziej usprawnić urządzenia. Firma, która ceni sobie swój rozwój, z pewnością będzie dostarczać klientom jedynie najlepsze transportery. Wśród przenośników największą popularnością cieszą się wspomniane już na początku taśmowe transportery paletowe. Jednak ich sprawność zależy od zastosowanych podzespołów, na przykład od rodzaju napędu czy modułu powrotnego. Na przykład, wyróżnia się tu transportery zakończone rolką. Przenośniki z rolką powrotną o niewielkiej średnicy bardzo często wykorzystywane są do transportowania małych przedmiotów lub też takich o dużych gabarytach, ale lekkich. Z kolei poszukując transportera do cięższego towaru, powinniśmy wybrać rolkę o większej średnicy.

transportery paletoweW zależności od potrzeb, producenci zaoferują nam transportery paletowe, które poradzą sobie z obciążeniem 30 kg, 100 kg czy nawet 150 kg. Pod tym względem nie musimy więc obawiać się, że nie znajdziemy urządzenia, które całkowicie spełnia nasze oczekiwania. Warto więc przy doborze transportera zwrócić się do producenta i określić swoje wymagania – na przykład czy potrzebujemy przenośnika do ładunków drobnych, czy może do towaru sypkiego. Producent, dzięki takim wskazówką, będzie potrafił wybrać urządzenie, które sprawdzi się najlepiej w danym zastosowaniu. Mogą to być na przykład transportery proste lub skośne, dwupoziomowe lub w kształcie litery Z. Warto wiedzieć, że transportery taśmowe zakończone rolką powrotną to nie to samo, co transportery rolkowe, które na całej swojej długości mają właśnie zamontowane specjalne rolki transportowe.

Takie rozwiązanie sprawdza się bardzo dobrze na przykład w firmach kurierskich – na takich rolkach można układać kartony przeznaczone do wysyłki. Ale także dla firm zajmujących się produkcją towaru o dużych gabarytach, transportery rolkowe będą dobrym wyborem.