Drewniany taras to miejsce, które jest integralną częścią ogrodu, a równocześnie – salonu. Najczęściej bowiem na taras prowadzą wielkie, całkowicie przeszklone drzwi znajdujące się w salonie, dlatego taras stanowi jakoby kontynuację pokoju dziennego. Tam chcemy wypoczywać, a dzięki świeżemu powietrzu jest to wyjątkowo przyjemne. Możemy spoglądać na piękny, kwitnący ogród i cieszyć się pełnym relaksem.

Dobre wkręty do budowy tarasu

wkręty tarasowe nierdzewneTo dla wielu marzenie, ponieważ najpierw taki taras trzeba zbudować. Zatrudnienie do tego specjalistów kosztuje, a nie każdy może sobie na to pozwolić. Z kolei do samodzielnego wybudowania tarasu znajduje się niewielu śmiałków. A szkoda, ponieważ wbrew pozorom, nie jest to zadanie wyjątkowo trudne. Wystarczy zaopatrzyć się w materiały – odpowiednią liczbę desek (w zgodzie z wcześniej przygotowanym projektem) oraz mocowań. Najpierw przygotujmy grunt i wykonajmy izolację przeciwwodną. Przy tym pamiętajmy, że taras powinien posiadać minimalny spadek, aby woda opadowa spływała zamiast się zatrzymywać. Po przygotowaniu tych kwestii możemy zająć się już montażem desek. Jeśli chodzi o elementy łączące, tutaj najlepiej sprawdzają się wkręty tarasowe nierdzewne, zwłaszcza że mogą być one stosowane na powietrzu i nie będą korodowały nawet przy wyjątkowo wilgotnym powietrzu.

wkręty tarasowe nierdzewne Zatem przy ich użyciu taras będzie miał estetyczny wygląd nawet na długi czas. Najlepiej jest zdecydować się na takie wkręty do tarasu, które mają łebek torx, ponieważ są one najprostsze w montażu. Nie trzeba wykonywać wstępnych nawierceń. Ponadto do ich produkcji wykorzystuje się stal magnetyczną, dlatego możemy je mocować także za pomocą wkrętarki posiadającej specjalny magnes. Wkręty tego typu dostępne są w różnych średnicach oraz długościach, dlatego bez problemu dobierzemy coś odpowiedniego do naszych potrzeb. Stal magnetyczna jest równocześnie stalą nierdzewną, dlatego i pod tym względem wkręty te spełnią nasze wymagania. Produkty tego typu dostępne są w opakowaniach po 100, 200 sztuk, ale możemy też zdecydować się na zakup wkrętów na kilogramy. Z pewnością dobierzemy odpowiednią ilość, która będzie nam potrzebna do dokładnej i poprawnej budowy tarasu z drewna.

Słowem podsumowania, jeżeli zależy nam na pięknym, dużym tarasie, który będzie stanowił doskonałą strefę relaksu, brak odpowiednich funduszy nie powinien nas powstrzymywać. Ekipa profesjonalistów nie jest nam potrzebna, gdy mamy własne chęci oraz zaangażowanie. Posiadając drewno oraz wkręty, z pewnością uda nam się wykonać taras samodzielnie.