Utrzymanie czystości w basenie może być sporym utrapieniem, zwłaszcza w przypadku basenów otwartych, niezadaszonych, gdzie wiatr może nawiewać liście i śmieci. Do walki z mikroorganizmami i glonami używa się specjalistycznych środków chemicznych, wśród których poczesne miejsce zajmuje chlor.

Folia ze specjalistycznego sklepu

folia do basenuAby ograniczyć zanieczyszczenie basenu, należy kupić specjalną folię, ciętą na pożądany wymiar, tak aby kompletnie zakrywała taflę wody. Folia powinna mieć jak najciemniejszy odcień, dzięki czemu będzie blokować promienie słoneczne przed wodą, tym samym przeciwdziałać namnażaniu się glonów. Folia ma na powierzchni małe bąbelki powietrza, co ogranicza wychłodzenie wody, a w przypadku zbiorników otwartych może ją podgrzać nawet o 6 stopni Celsjusza. Aby użytkowanie takiej plandeki było wygodne, a jej składanie i rozkładanie nie sprawiało kłopotu, najlepszym wyborem będzie sztywna folia do basenu o grubości nie mniejszej niż 400 mikronów. Folię taką można kupić w specjalistycznym sklepie lub przez internet, a sprzedawcy z reguły oferują przycięcie towaru na wymiar odpowiadający wielkości danego basenu. Fizyczne ograniczenie dostępu zanieczyszczeń do zbiornika wodnego, jakie oferuje folia solarna, jest wciąż najskuteczniejszym sposobem na utrzymanie wody w wymaganej czystości. W zależności od rozmiaru folii, jej jakości i grubości będzie wiązał się z wydatkiem w granicach od kilkuset złotych do nawet dwóch tysięcy.

folia do basenuWydatek ten pozwoli nam jednak rzadziej zmieniać wodę w basenie, co przełoży się również na mniejszy rachunek za wodę. Dzięki własnościom solarnym, zastosowanie folii przyczyni się również do zużycia mniejszej ilości środków chemicznych, co również pozwoli w jakimś stopniu zmniejszyć wydatki związane z utrzymaniem basenu. Powodów przemawiających za zakupem folii solarnej do basenu, zwłaszcza takiej o dużym stopniu sztywności, jest wiele, a jej zastosowanie w znacznym stopniu ułatwi utrzymanie czystości w basenie. Z listy obowiązków można skreślić uciążliwe i wymagające nieraz sporych umiejętności akrobatycznych, wyciąganie z wody zanieczyszczeń za pomocą siatki. Jesień zwłaszcza jest okresem uciążliwym dla posiadaczy otwartych basenów, którzy toczą mozolną i długą walkę z wszędobylskimi liśćmi wpadającymi do wody.

Zastosowanie sztywnej folii do basenu w dużym stopniu ogranicza ten problem, będąc sporym ułatwieniem w walce z jesienną szarugą, warto więc zainwestować potrzebną na zakup folii sumę, aby móc w pełni i bezstresowo cieszyć się przyjemnościami oferowanymi przez przydomowy basen.