Zmieszczenie wszystkich ubrań w szafie tak, by się nie pogniotły, nie zawsze jest łatwym zadaniem. Im więcej mamy rzeczy, tym jest to trudniejsze. A w dużych szafach umieszcza się nie tylko bluzki czy spodnie, ale także ręczniki, obrusy, pościel, buty, zapasowy komplet poduszek i kołder. Przestrzeni do rozmieszczenia rzeczy robi się coraz mniej.

Szafy przesuwne i miejsce na wieszaki

szafy na zamówienieMiędzy innymi z tego powodu bardzo często wybierane są szafy przesuwne na zamówienie w Krakowie. Takie szafy mają wiele zalet. Mogą to być szafy montowane przy ścianie, jak i we wnękach ściennych. Opcja druga jest szczególnie polecana na poddaszach, ponieważ ściany ze skosami uniemożliwiają postawienie tam innych mebli. A tym sposobem w pokoju będzie wygodna i praktyczna szafa. Szafy przesuwne można dostać w opcji gotowe, jak również w wersji na zamówienie. Te drugie będą nieco droższe, ale nie jest to drastyczna różnica cenowa. Drzwi przesuwane to dobra opcja, szczególnie w małych pomieszczeniach. Otwierane wahadłowo drzwi mogłyby się obijać o pozostałe mebli i tworzyć zarysowania. Drzwi przesuwne są bezpieczne i wygodne w użytkowaniu. Opisywane szafy są bardzo duże.

szafy na zamówienieMogą mieć nawet ponad dwa metry szerokości, a wysokie są do sufitu. Dzięki temu mają wiele półek i drążków na wieszaki. Niestety, większość gotowych szaf posiada niewiele miejsca na powieszenie ubrań, natomiast wiele półek, często małych. A wiadomo, że rzeczy złożone będą pogniecione, a przed ich włożeniem trzeba będzie je przeprasować. Dlatego też warto jest wybierać szafy przesuwne na zamówienie. Wtedy sami decydujemy nie tylko o wymiarach szafy, ale także o tym jak będzie wyglądało wnętrze szafy. Drążki na wieszaki mogą być przynajmniej dwa w jednym przedziale szafy (jedne drzwi to jeden przedział). Ustawienie ich nad sobą sprawi, że można podzielić ubrania na te używane na co dzień i te używane rzadziej. Odległość między drążkami będzie na tyle duża, że można na nich powiesić nawet długie sukienki czy swetry. Projektując wnętrze szafy należy także zwrócić uwagę na wielkości półek. Przydają się zarówno te małe, np. na bieliznę, jak i większe na których będzie można położyć kołdrę i poduszki. Na dole szafy warto jest pozostawić nieco miejsca, żeby ubrania nie dotykały dna szafy, jak również po to, by dało się tam ustawić buty i kapcie.

Szafy z drzwiami przesuwanymi to zdecydowanie najbardziej praktyczna i najwygodniejsza opcja, jeśli chodzi o przechowywanie ubrań, butów, ręczników i pościeli. Nic się nie pogniecie, a na wszystko znajdzie się miejsce.