Sypialnia oprócz oczywistej funkcji jaką jest pełnienie roli pomieszczenia, gdzie śpimy, często też służy nam jako garderoba. W wielu domach to właśnie tam przechowujemy swoje ubrania. Stąd też obok łóżka i szafek nocnych, często spotykanym meblem jest właśnie szafa. Problem pojawia się, gdy chcemy dokonać konkretnego zakupu, musimy wtedy wiedzieć jaki rodzaj szafy będzie nam najbardziej odpowiadał.

Wybór szafy wnękowej na wymiar

Szafa w sypialniPrzy wyborze warto kierować się nie tylko jej wyglądem oraz naszym gustem, należy ją dostosować przede wszystkim do rozmiarów oraz kształtu pomieszczenia. W prawie każdej sypialni sprawdzą się zwykłe szafy wolnostojące, które można umieścić w każdym miejscu. Znajdziemy je w każdym sklepie. Należy jednak pamiętać, że każde pomieszczenie jest inne, posiada inne wymiary oraz parametry, dlatego klasyczne rozwiązania nie do końca się sprawdzą. Dobrym wyjściem z sytuacji jest zakup szaf wnękowej. Zazwyczaj są to meble wykonane na zamówienie lub na wymiar. Ich specyfiką jest fakt, że muszą idealnie pasować do konkretnej wnęki w sypialni. Tego typu szafa składa się z następujących elementów: drzwi, ścianek bocznych, sufitu oraz podłogi.

SzafaNajważniejszym elementem są oczywiście drzwi, najczęściej przesuwane, przy zamawianiu szafy, to właśnie w kwestii drzwi mamy największe pole do popisu. Możemy na przykład wybrać szafy wnękowe na wymiar z lustrem. Zyskamy wtedy nie tylko garderobę, ale także lustro, nie martwiąc się o miejsce, gdzie moglibyśmy je zawiesić. Jak wiadomo lustro bardzo się przydaje, gdy chcemy się przejrzeć jak wyglądamy dzisiejszego dnia, jak skompletowaliśmy strój, czy wszystkie elementy do siebie pasują. Dodatkową zaletą szaf wnękowych z lustrem lub z lustrami (na rynku dostępne są też szafy posiadające lustra na całej powierzchni drzwi) jest fakt, że optycznie powiększają przestrzeń. To sprawdzony trik w małych oraz ciasnych sypialniach, od razu całe wnętrze sprawia wrażenie bardziej przestronnego oraz jaśniejszego. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest możliwość samodzielnego zdecydowania o rozmiarach szafy, aby jak najlepiej wykorzystać przestrzeń w naszym domu.

To znakomita opcja dla osób, które cenią sobie samodzielny wybór każdego, nawet najdrobniejszego detalu, mogą same zdecydować ile półek powinno być oraz czy potrzebują dodatkowego miejsca na przykład na buty czy koszule. Szafy na wymiar stają się coraz popularniejsze, a grono ich zwolenników cały czas rośnie. Decydując się na nią mamy pewność, że efektywnie wykorzystaliśmy każdą przestrzeń w naszej sypialni.