Poszukując praktycznych i ponadczasowych elementów wyposażenia łazienki, warto uwzględnić także wiodący styl całego pomieszczenia. Istnieją, rzecz jasna, sanitarne dzieła sztuki użytkowej, które sprawdzą się do każdego typu wnętrz. Większość z nich jednak posiada swoiste cechy wyróżniające, które doskonale podkreślą tylko określony styl dekoracji danej łazienki.

Umywalki do eleganckiej łazienki

umywalki wolnostojąceDecydując się na jeden nurt, warto zadać sobie wcześniej pytanie jaki typ toaletowej armatury będzie wyglądał estetycznie mimo upływu lat i zmieniających się trendów. W kwestii aranżacji toalety warto stawiać przede wszystkim na funkcjonalność. Jest to bowiem pomieszczenie, w którym panuje duża wilgoć. Ciągłe rozchlapywanie wody po powierzchni łazienki może tworzyć zbędny bałagan wokół. Aby temu zapobiec, należy wybrać odpowiednie urządzenia i sprzęty, które przeciwdziałają rozlewaniu wody na posadzkę. W tej materii najlepszym wyborem będzie praktyczny i elegancki zlew, który dzięki swojej ochronnej budowie i ściankom w odpowiedni sposób zabezpieczy przestrzeń. Zlewy na postumentach cieszą się coraz większą popularnością nie tylko wśród osób urządzających domową łazienkę w nowoczesnym stylu, ale także posiadaczy lokali użytkowych, gdzie do jednego pomieszczenia trzeba niekiedy wstawić nawet kilka umywalek. Stylowe umywalki wolnostojące to najlepszy wybór dla wszystkich miłośników elegancji w urządzaniu łazienek.

umywalki wolnostojąceSolidna kolumna o zgrabnie wykończonych krawędziach przykryje nieestetyczny syfon hydrauliczny, który często widoczny jest pod umywalką i gromadzi spore ilości kurzu. Jest to doskonały sposób, by zapewnić łazience schludny wygląd. Kolumna zabezpiecza także wszelkie zawory przed potencjalnym uszkodzeniem mechanicznym. Do wyboru jest wiele różnych wysokości, kształtów i rozmiarów postumentów, a także materiałów wykonania zlewów. Do najpopularniejszych zaliczyć można: ceramiczne – gładkie, szkliwione i łatwe do wyczyszczenia, mineralne – wyjątkowo modne i stylowe, a także występujące w wielu kolorach emaliowane o nieporowatej i lśniącej powierzchni zapewniającej równie nieskomplikowaną konserwację. Każdy z tych typów materiałów wyróżnia higieniczny i estetyczny charakter. Umywalki w typie wolnostojącym nie sprawiają także żadnych problemów montażowych. Pasują do wszelkiego typu wystroju wnętrza – zarówno w domu, jak i w lokalu.

Są wyjątkowo lekkie, a do tego wyróżniają się niezwykłą trwałością i odpornością na uszkodzenia. Można do nich z powodzeniem dopasować inne elementy armatury, takie jak wanna, kabina prysznicowa, sedes, bidet lub szafki z lustrami. Do wyboru są różne warianty rozmiarowe umywalek, które skomponują się z zabudową każdej, nawet najmniej funkcjonalnej łazienki.