Przedsięwzięcia budowlane związane z budownictwem drewnianym bywają niekiedy dosyć kłopotliwe, szczególnie jeżeli mamy do czynienia z niewłaściwie zabezpieczonym drewnem, które może zgnić lub spróchnieć. Wymiana elementów wykonanych z materiału w takim stanie nie jest łatwa, a ponadto wymiana może pochłonąć sporo czasu i pieniędzy.

Droga przebudowa domu drewnianego

przebudowa domu drewnianegoWarto zaznaczyć, że przebudowa domu drewnianego to przedsięwzięcie wymagające od budowlańców sporego doświadczenia. Wykonując remonty domów drewnianych trzeba zaangażować sprawdzoną ekipę, tym bardziej jeżeli mamy do czynienia ze starym budownictwem. Brak wiedzy na temat tego w jakiej technologii stworzono dom stanowi w tym kontekście spory problem. Warto dodać, że przebudowa domu drewnianego pochłania sporo pieniędzy na nakłady na materiały. Dobrej jakości drewno budowlane to surowiec, którego cena jest w znacznym stopniu uzależniona od lokalnych warunków. Jeżeli w okolicy jest duża liczba tartaków to możemy spodziewać się, że remonty domów drewnianych nie zrujnują nas z finansowego punktu widzenia. Jeżeli mieszkamy w rejonie, w którym branża drzewna nie jest zbytnio rozwinięta to niestety możemy oczekiwać, że kosztu przebudowy dom drewnianego znacznie wzrosną.

Musimy zrobić rozpoznanie rynku i wszystko dokładnie przeliczyć, aby na etapie budowy nic nas nie zaskoczyło. Wiadomo, że podczas remontu czy przebudowy najlepiej wykorzystywać takie same gatunki drewna, aby całość konstrukcji była spójna pod względem właściwości nośnych i wytrzymałościowych.