Polacy szukają coraz to nowych procesów, które pozwoliłyby im oszczędzić, jak najwięcej się da. Niestety, w ciągu ostatnich kilku miesięcy, podniesiono wszelkie opłaty od tych za gaz po wodę i energię elektryczną. Właściciele mieszkań starają się jak najwięcej oszczędzić, chociażby po zmniejszanie zużycia wody czy energii.

rekuperacjaZ ta drugą jest jednak znacznie trudniej, ponieważ nie jest ona wykorzystywana tylko do uruchamiania urządzeń elektrycznych w gospodarstwie domowych. Najwięcej energii, nasze gniazdko zużywa na ogrzewanie. Obojętnie, czy mamy do czynienia z gospodarstwem domowym o ogrzewaniu centralnym czy takim z piecem, którego właściciele muszą kupować rocznie kilka ton węgla drzewnego. Wiadomo jednakże, iż w pomieszczeniach i wnętrzach takich jest niezwykle zimno. Są jednakże nowoczesne sposoby takie, jak systemy wentylacyjne. Nie chodzi jednakże o takie systemy, które umożliwiają jedynie cyrkulację powietrza, ale klimatyzatory inteligentne, które po odpowiednim zaprogramowaniu można ustawić jako mechanizmy utrzymujące stałą temperaturę w pomieszczeniach. Można także skorzystać z takich procesów, jak rekuperacja Kraków, czyli odzyskiwanie ciepła z procesów cyrkulacji powietrza.

Odzyskaną w taki sposób energię cieplną można wykorzystać do takich celów, jak choćby ogrzanie wybranych przez właściciela wnętrz pomieszczeń. Pojawia się tylko pytanie, które spośród takich wnętrz, właściciel chciałby ogrzewać – o tym również może zdecydować sam, oszczędzając w ten sposób bardzo dużo pieniędzy, które zmuszony byłby wydać na rachunki za ogrzewanie.