Wydawać by się mogło, że decyzja dotycząca rodzaju dachu jest prosta. Nic bardziej mylnego. Niesie bowiem za sobą wiele konsekwencji. Chodzi mianowicie nie tylko o walory estetyczne, ale także o odporność połaci dachowej na warunki pogodowe takie, jak wiatr, deszcz czy śnieg.

Funkcjonalność pokryć dachowych z trzciny?

trzcinaW ostatecznym rozrachunku właściwy wybór wpływa na ogólny koszt inwestycji. Z jednej strony, dach jest elementem wieńczącym bryłę domu, nadając jej proporcje. Typ dachu wpływa również na ogólny wygląd całej konstrukcji. Z drugiej strony zaś należy dopasować typu dachu do otoczenia oraz lokalnych warunków atmosferycznych. W niektórych przypadkach wybór może być ograniczony także obowiązującym na danym terenie planem zagospodarowania przestrzennego. Niemniej, wśród obecnie dostępnych rozwiązań wyróżnić można m.in. dach dwuspadowy, płaski, pulpitowy, jak również mansardowy oraz czterospadowy kopertowy i namiotowy. Są to najbardziej popularne kształty. Jednak rynek budowlany oferuje jeszcze bardziej unikatowe warianty, jak np. solidne pokrycia dachowe z trzciny. To w pełni naturalna i funkcjonalna ozdoba domu. Zapewnia nie tylko nietuzinkową estetykę posesji, ale także gwarantuje świetną izolację termiczną. Ponadto takie dachy są niezwykle trwałe i łatwe w utrzymaniu.

trzcinaSą szczelne, tłumią hałas i doskonale wpasowują się w otaczający krajobraz. Nie wymagają skomplikowanej konserwacji czy napraw. Należy jednak zadbać o ich właściwą impregnację przy pomocy specjalnych środków, które tworzą skuteczną barierę ochronną przed ogniem, wodą i porostem roślinnym. Nie ulega wątpliwości, że to zarówno stosunkowo tania, jak i niewymagająca złożonych napraw, inwestycja. Co więcej, indywidualny projekt takiego pokrycia dachowego spełni wszelkie oczekiwania klienta. Oferta tego rodzaju usługi zwykle obejmuje konstruowanie, naprawę, konserwację oraz renowację dachu trzcinowego. Nie sposób pominąć jego szczególnej zalety, jaką są szerokie możliwości wykorzystania. Można zastosować je mianowicie w przypadku altan, wiat, domków letniskowych, garaży, tarasów oraz innych elementów architektury ogrodowej. W końcu nie tylko stylizowane domy mieszkalne, ale także sezonowe obiekty rekreacyjne muszą posiadać odpowiednie pokrycia dachowe. Staranność i doświadczenie wykonawców gwarantuje wysoką jakość konstrukcji, utrzymującą się wiele lat.

Niewątpliwie jest idealnym rozwiązaniem dla osób poszukujących jednocześnie doskonałego efektu wizualnego oraz solidności i łatwości utrzymania. Świetnie wpasuje się także w filozofię ekologicznego stylu życia.