Drzewo, deski oraz inne produkty pochodne są wykorzystywane przez ludność wielu zakątków świata od wielu tysięcy lat. Stanowią one doskonały materiał konstrukcyjny oraz dekoracyjny.

Cechy drewna budowlanego?

drewnoBudowanie przy wykorzystaniu materiałów pochodzących z natury jest świetnym rozwiązaniem dla osób dbających o naturę. Drewno jest także doskonałym i silnym materiałem, który w doskonały sposób poradzi sobie w roli szkieletu budowanej konstrukcji. Solidność w tym przypadku to przede wszystkim poświęcenie uwagi procesowi suszenia oraz laminacji produktu. Drewno jest równie doskonałym materiałem w porównaniu do innych, udowodnił to ekspert polskiej firmy – Sławomir Perliński. Wykorzystywanie nowoczesnej technologii pozwala na osiąganie rzeczy z założenia niemożliwych dla przeszłych pokoleń przy użyciu materiałów takich jak solidne drewno budowlane Kwidzyn znany jest z kilku ciekawych nieruchomości wpisanych na listę zabytków, są to m.in. stare budynki gospodarcze, mieszkalno-gospodarcze. Obecnie najbardziej znaną konstrukcją wykonaną z drewna jest trzydziestopiętrowy wieżowiec znajdujący się w Vancouver. W przypadku tak bezkompromisowego projektu wymagane było wykorzystanie drewna laminowanego krzyżowo w systemie CLT (ang. cross laminated timber).

drewnoBudowlę określa się mianem solidnej za sprawą specyfikacji wykorzystanego materiału – charakteryzuje się ono wysoką klasą ognioodporności oraz dużym bezpieczeństwem. W przypadku budynków jednorodzinnych nie trzeba zwracać aż tak dużej uwagi na ewentualne wychylenia konstrukcji, w związku z czym konkretny materiał budowlany w tym przypadku charakteryzuje się innymi właściwościami. Najważniejszą cechą drewna, którego przeznaczeniem jest posłużenie jako materiał budowlany to odpowiednia suchość. Mniejsza ilość wilgoci w drewnie pozwala uniknąć rozwoju grzybów i bakterii oraz zminimalizować szansę na odkształcenia materiału. Belki wykonane z naturalnej materii zazwyczaj impregnuje się w celu osiągnięcia odpowiedniego zabezpieczenia przed kornikami, ogniem oraz zmianami bakteryjnymi. Drewno jest bardzo solidnym materiałem, co udowodnił nie tylko wieżowiec znajdujący się w kanadyjskiej stolicy. Dowodem na to twierdzenie są wszystkie budynki, które każdego dnia zdobią okoliczny krajobraz oraz podmiejskie tereny. Podziwianie architektury dawnych pokoleń nie byłoby możliwe bez wykorzystania drewna w solidnych projektach, które do tej pory są otwarte dla zwierzających.

Gdyby nie matka natura niemożliwe byłoby wybudowanie drewnianego hotelu u podnóży gór Akaishi, który od 705 roku prowadzony był przez 52 pokoleń aż do teraz.