Wszelkiego rodzaju obszary przemysłowe, magazynowe, czy robotnicze zwykle są przestrzeniami względnie sporymi. Dlatego też często dzieli się je na różne strefy, które oddziela się specjalnymi bramami. Niektóre sektory mogą być bardziej specjalistycznie niż inne, dlatego też nie wszyscy pracownicy mogą być odpowiednio przeszkoleni by przebywać w każdym z nich, taka oddzielanie poszczególnych pomieszczeń pozwala także odpowiednio podzielić obszar pracy.

Bramy stosowane w przemyśle

bramy przemysłoweTego typu kompartmentacja znacząco potrafi usprawnić działanie wielu przedsiębiorstw. Podzielenie pracy na mniejsze sektory jest często bardzo skutecznym zabiegiem mającym na celu zwiększyć wydajność w każdym z nich. Ludzie zwykle lepiej czują się w mniejszym gronie, które stwarza dla nich otoczenie, które wydaje się być przyjaźniejsze. Dlatego też często odgradzanie poszczególnych stanowisk jest dość dobrym wyjściem. Jednak odpowiedni podział sporego terenu ma także inne znaczenie. Takie ogromne obszary robocze bardzo łatwo jest wychłodzić, a odpowiednie nagrzanie ich jest często bardzo problematyczne. Dodatkowo niektóre sektory mogą wymagać specjalnej temperatury dla czynności w nich wykonywanych. Bardzo ważnym jest by o tym nie zapominać i zadbać o odpowiednie oddzielenie przestrzeni. Ocieplane bramy przemysłowe rolowane są idealnym sposobem na zrobienie tego.

bramy przemysłoweRolowane bramy zajmują bardzo mało miejsca, gdyż zrolowana całość mieści się w nadprożu nie zajmując przy tym więcej miejsca, które można wykorzystać w bardziej praktyczny sposób. Dodatkowo gdy taka brama jest ocieplona, gwarantuje ona zdecydowanie lepsze utrzymanie ciepła, niż w wypadku bramy bez dodatkowych warstw. Przede wszystkim blokują one przeciągi, o które w dużych obszarach nie trudno. Taki przeciąg potrafi z łatwością wychłodzić nawet ogromnej wielkości przestrzeń roboczą. Ocieplana brama pozwala utrzymać odpowiednią temperaturę bo jej obu stronach, co jest bardzo ważne, gdyż jej wymagana wysokość może być różna po każdej z nich. Bramy tego typu zwykle wykonane są z solidnego tworzywa i dodatkowo wzmacniane poziomymi prętami stalowymi, lub prętami z włókna węglowego. Mają one na celu usztywnić całą konstrukcję i w razie czego zapobiec uszkodzeniom mechanicznym samej konstrukcji bramy.

Także często montowane w nich napędy automatyczne są znaczącym atutem. Pozwala to zaoszczędzić sporo wysiłku, oraz znacząca zwiększa bezpieczeństwo podczas eksploatacji. Tego typu bramy są idealnym rozwiązaniem do miejsc, gdzie trudno jest utrzymać odpowiednią temperaturę, ale też do każdego innego, aby po prostu mniej martwić się tą kwestią.