Oprócz szaf serwerowych, w pomieszczeniu, jakim jest serwerownia, muszą znaleźć się także inne urządzenia, między innymi takie, których zadaniem jest chłodzenie. Jeżeli poszukujemy klimatyzacji do serwerowni, powinniśmy rozejrzeć się pośród nowoczesnych rozwiązań, które proponują najlepsi producenci.

Klimatyzacja i oszczędzanie energii

klimatyzacja do serwerowniDzięki temu będziemy mieć pewność, że nasze urządzenia IT są całkowicie bezpieczne, ograniczymy możliwość wystąpienia awarii, które mogłyby być naprawdę złe w skutkach. Najlepiej zdecydować się na klimatyzację, która charakteryzuje się możliwie najwyższą sprawnością energetyczną. Będzie wówczas nie tylko skuteczna, ale też bezpieczna dla środowiska. Dobrym rozwiązaniem jest wybór klimatyzacji, która wychwytuje powietrze wylotowe ze sprzętu IT, nie pozwalając się temu gorącemu powietrzu na rozprzestrzenienie się po pomieszczeniu. Dzięki temu łatwiej jest zachować chłodne warunki w całej serwerowni. Równocześnie warto zwrócić uwagę na to, że klimatyzacja do serwerowni może posiadać funkcje oszczędzania energii – jest to możliwe dzięki zastosowaniu wentylatorów, w których można samodzielnie ustawiać prędkość oraz moc. Nowoczesny klimatyzator powinien mieć także wbudowaną pompę skroplin, gdyż to od niej zależy ciągłość działania systemu.

klimatyzacja do serwerowniI co z pewnością istotne dla właścicieli – powinien mieć także alarm, który będzie powiadamiał właściciela od razu, gdy tylko zajdzie podejrzenie jakiejś awarii w serwerowni. Dzięki temu możemy zapobiegać stratom już na samym początku. Zaletą najnowszych rozwiązań jest także to, że umożliwiają sterowanie zdalne. W ten sposób nie musimy być obecni na miejscu, aby nadzorować pracę klimatyzacji. Możemy zrobić to z dowolnego miejsca na Ziemi, jeśli oczywiście posiadamy połączenie z internetem. Klimatyzacja działa w trybie online, dlatego możemy zapobiegać problemom nawet z domu. Tak wiele możliwości, jakie dają nam nowoczesne urządzenia klimatyzacyjne, sprawia, że nie musimy już martwić się o swoje urządzenia IT. Sprawność klimatyzacji zdecydowanie ograniczy występowanie awarii i innych problemów. Warto jednak pamiętać o tym, aby wybrać klimatyzację od sprawdzonego, renomowanego producenta.

Tylko wówczas będziemy mieć pewność, że proponowany nam system chłodzenia faktycznie charakteryzuje się najwyższą jakością i nie zawiedzie nas nawet w najbardziej gorących momentach pracy naszej serwerowni. Jeśli nie wiemy, jaka klimatyzacja sprawdzi się najlepiej – porównajmy ze sobą kilka ofert i wybierzmy tę klimatyzację, której funkcje najbardziej nam odpowiadają.