Już ponad sto lat osiągnęła działalność Nafikoł z Rabki zajmująca się obróbką maszynową metali. W czasach mechanizacji wszelkich systemów używanych w budownictwie i dekoracji, wyrabianie ręczne niektórych produktów pomału niknie, lecz wciąż jest bardzo cenne.

schodyGeneralnie godne uwagi są elementy usztywniające nieruchomości, podobne jak poręcze albo schody, a również inne metalowe fragmenty potrzebujące ludzkiej, dokładnej obróbki. Nafikoł trudni się dokładnie nimi, wykonując to, czego nie zawsze będzie w stanie wyprodukować maszyna. Schody metalowe okrągłe, które wyrabia firma są bardzo wytrzymałe oraz estetyczne. Można więc zamówić tu doskonałe metalowe a choćby granitowe schodki na stabilnej konstrukcji. Jak więc widać, podstawa w pewnym przypadku jest niezwykle istotna, a stal jest tworzywem, który świetnie poddaje się obróbce i można z niego zrobić wiele świetnych przedmiotów. Balustrady nie są jedynym produktem przedsiębiorstwa Nafikoł-Babiński. Produkuje się tu uchwyty metalowe, które wymagają połączenia innowacyjnych technologii budowlanych z tradycyjną manufakturą, czyli wykuwaniem artystycznym. Dlatego też produkty rękodzielnicze są bardzo stabilne, eleganckie i pojedynczy klient otrzymuje zapewnienie na ich jakość. Działalność wyprodukowała już wiele ciekawych realizacji w całej Polsce dla najlepszych przedsiębiorstw i wytwórców polskich oraz zagranicznych, jakich logo z pewnością każdy z Polaków zna.

Warto skorzystać z usług firmy kiedy się chce porządnych konstrukcji do nowoczesnych nieruchomości, przykładowo restauracji lub hoteli, ale również domów prywatnych.