W dzisiejszych czasach możemy być swoistego rodzaju świadkami coraz to nowszych wynalazków i postępów techniki. Ilekroć spojrzymy do gazet, Internetu czy też obejrzymy w telewizji rożnego rodzaju nowinki technologiczne, o tyle łapiemy się za głowę, że takie coś jest już stworzone, albo właśnie zostaje skonstruowane.

antenaAnteny satelitarne niejednokrotnie stosowane w różnych dziedzinach naszego życia, czy to na domach, blokach czy porządnych i dużych firmach. Są też stosowane do przekazywania różnego rodzaju informacji, w sieciach kablowych, czy prywatnych firmach transmisji cyfrowej.

Można powiedzieć, że takie anteny są już dosłownie wszędzie nas otaczają z każdej strony. Właśnie tak jest, a kolejnym przykładem jest obecność różnego rodzaju anten w przestrzeni kosmicznej. Ileż to już razy zostały wysyłane załogi kosmiczne wraz z ludźmi, aby zbadać naszego naturalnego satelitę, jakim jest księżyc. Na takich statkach widniało wiele anten, a komunikacja między kosmonautami, a stacją badawczą na ziemi musiała odbywać się poprzez siły magnetyczną czy fale radiowe, które musiały mieć swoje odpowiednie nadajniki, które z kolei zawierały mnóstwo anten i wzmacniaczy, aby taki sygnał mógł być nadawany na tak wielką odległość.

Nie zdajemy sobie sprawy jak takie coś musiał być kosztowne i pochłonęło pewnie multum pracy i energii nie tylko ludzkiej, ale i maszyn różnego rodzaju, np. asr clasic. Kolejnym elementem wykorzystania anten to oczywiście stacje kosmiczne, które są budowane na obszarze nasze planety, które również muszą jakoś łączyć się z ziemia i jest to przeważnie fala radiowa która dociera do ziemi w bardzo szybkim tempie. Możemy być świadkami rożnego rodzaju napraw na takich stacjach w kosmosie, gdzie relacja jest przekazywana przez samych astronautów. Różnego rodzaju satelity wystrzeliwane na inne planety, też mają pełno zamontowanych anten na swoich pokładach, aby wiedziałaby gdzie lecieć, jak wylądować kiedy makato zrobić, aby wszystko przebiegło sprawnie i dość bezpiecznie.

Wszystko zależy od dobrego oprogramowania i dobrej komunikacji satelitarnej.