Odnowienie mebli niewielkim kosztem jest bardzo proste i istnieje na to wiele sposobów. Jednym z nich jest na przykład celowe postarzanie mebli poprzez ścieranie poszczególnych warstw, na przykład farby czy lakieru. To rozwiązanie stosowane przez osoby, które zafascynowały się stylem shabby chic.

Okleiniarka od sprawdzonego producenta

okleiniarka do drewnaInnym sposobem przerobienia szafki czy innego mebla, jest jego oklejenie za pomocą specjalnej okleiny meblowej. Istnieje jej kilka rodzajów – warto zapoznać się z parametrami technicznymi każdej z nich, aby wybrać tę, która najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku. Pierwszym typem okleiny jest folia PCV – nietransparentna. Występuje w szerokim wyborze kolorów, a także istnieje możliwość nadrukowania na nią dowolnej grafiki, dzięki czemu nasze meble mogą stać się prawdziwie niepowtarzalne. Wśród zalet takiej okleiny wymienia się odporność na zarysowania oraz na zmywanie, a także na promienie UV – taka okleina z PCV nie odbarwia się pod wpływem słońca. Dodatkowo producenci proponują nam folię z wykończeniem lateksowym, które jest bezpieczne dla dzieci oraz alergików – charakteryzuje się bowiem nietoksycznością oraz brakiem zapachu. Aby samodzielnie okleić meble, będziemy potrzebowali do tego odpowiednich narzędzi. Konieczna jest okleiniarka do drewna, najlepiej od sprawdzonego producenta – dzięki temu będziemy mieć pewność, że urządzenie charakteryzuje się najwyższą jakością, a więc pozwoli nam na uzyskanie efektów, których oczekujemy.

okleiniarka do drewnaTakie okleiniarki dostępne są w szerokim przedziale cenowym, jednak na każdej półce znajdziemy z pewnością dobre urządzenia, które idealnie sprawdzą się do przeprowadzenia naszych prac. Pamiętajmy jednak, że efekt zależy nie tylko od użytego narzędzia oraz naszych umiejętności, ale także od odpowiedniego przygotowania powierzchni. Nie rozpoczynajmy pracy okleiniarką, zanim nie upewnimy się, że powierzchnia, do której chcemy przyczepić folię PCV, jest całkowicie gładka, czysta, a do tego sucha. Tylko w ten sposób zyskamy pewność, że materiał dobrze przywrze do danego mebla. Najlepiej nie rzucajmy się też na głęboką wodę przy nakładaniu od razu całej folii, a sprawdźmy swoje umiejętności na fragmencie mebla – najlepiej na jego tylnej części, która nie będzie potem widoczna.

Takie oklejanie wymaga bowiem doświadczenia i wprawy, ale stopniowo z pewnością będziemy coraz lepsi. Gdy najdzie nas ochota na kolejny remont i przeprojektowanie wnętrza – nie będziemy już obawiać się tego typu prac i z pewnością przeprowadzimy ją z przyjemnością.