Niewiele rodzajów szkła pozwala na wszechstronne zastosowanie. Szyby okienne, które mamy w domach na pewno nie sprawdzą się we wszystkich przypadkach. Jednak jest typ szkła, który można stosować na wiele sposobów nie martwiąc się o jego wytrzymałość. Szkłem tym jest szkło dekoracyjne laminowane.

JAK WYKORZYSTAĆ SZKŁO LAMINOWANE?

Szkło laminowaneSam proces laminacji nadaje szkłu naprawdę wyjątkowych właściwości. Szkło staje się bardzo trwałe. Zachowuje ono także swój kolor i może być czyszczone tak jak zwykłe szkło. Staje się ono odporne na działanie kwasów i zasad, a nawet na działanie rozpuszczalników organicznych. Szkło laminowane może zostać zaprojektowane w sposób indywidualny i może przyjmować właściwości, takie jakich od niego oczekujemy. Szkło może być całkowicie płaskie, może być też gięte. Mogą być wzmocnione termicznie. Często można też dostrzec szkło laminowane hartowane czy zbrojone. Oprócz tego warto wiedzieć, że tafla szkła może być emaliowana, piaskowana lub malowana. Może być pokrywana przeróżnymi powłokami. Na powierzchnię takiego szkła można nanieść na przykład warstwę, która będzie chroniła nas przed promieniowaniem słonecznym. Wiele osób łączy także takie szkło z diodami LED. Wówczas można uzyskać różnego rodzaju efekty świetlne. Jeśli wykona się odpowiednio instalację elektryczną to można nawet uzyskać ruchome obrazy telewizyjne. Szkło takie jest również bardzo bezpiecznym oraz trwałym materiałem. Dzięki temu, że jest ono wzmocnione podczas procesu laminowania to podczas montażu w znacznie mniejszym stopniu jest ono narażone na zniszczenia. Można je docinać do odpowiednich rozmiarów. Można także wiercić w nim otwory oraz szlifować krawędzie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby tego dokonać.

Szkło laminowane daje także użytkownikowi niepowtarzalną możliwość kontrolowania promieniowania ultrafioletowego. To właśnie przez promieniowanie ultrafioletowe blakną nasze meble, tapety oraz inne rzeczy. Jeśli zastosujemy w oknach szyby laminowane to wówczas do wnętrza będzie dostawało się mniej promieniowania. Będziemy mogli je kontrolować i rzeczy nie będą się niszczyć.