Wybór idealnego zlewozmywaka nie ogranicza się jedynie do tego z jakiego materiału powinien być wykonany. Jest to krok pierwszy. Przed zakupem nowego zlewu najpierw zastanawiamy się czy lepszy będzie tradycyjny stalowy czy może lepszym rozwiązaniem jest ten granitowy. Patrząc na ofertę wielu sklepów budowlanych łatwo można zauważyć, że zlewozmywaki wykonane z kamienia zdobywają coraz większą popularność.

Zlewozmywaki z dwiema komorami

zlewozmywaki granitowe dwukomorowePojawiają się w polskich domach znacznie częściej niż to miało miejsce jeszcze kilka lat temu. Nie ma znaczenia czy ma to być zlew do niewielkiej kuchni w mieszkaniu w bloku, czy do domu jednorodzinnego na wsi. Zlewozmywaki granitowe są niezwykle uniwersalne. Będą pasować zarówno do kuchni urządzonej w nowoczesnym stylu, jak i do tej bardziej tradycyjnej. Można także wybierać zlewozmywaki w przeróżnych kolorach, dlatego będą pasować do każdej kolorystyki -do ciemnych oraz jasnych kuchni. Rosnące zainteresowanie wynika także z jego funkcjonalności. W porównaniu do stalowych, granitowe bardzo łatwo wyczyścić. Kolejnym kryterium wyboru zlewu jest ich rozmiar. Można wyróżnić jednokomorowe oraz zlewozmywaki granitowe dwukomorowe. Te pierwsze będą wprost idealne do niewielkich kuchni oraz użytkowanych przez niewielką liczbę osób. Natomiast te większe lepsze będą w większych kuchniach, do której dostęp ma duża rodzina. W takich przypadkach przydadzą się dwie komory, każda z nich może służyć do innych celów.

zlewozmywaki granitowe dwukomoroweNa rynku dostępne są również zlewozmywaki narożne oraz z ociekaczem. Ociekacz przydaje się w przypadku, gdy nie posiadamy zmywarki lub często myjemy naczynia w zlewie, wtedy bardzo się przydaje. Dzięki swojej strukturze naczynia suszą się skuteczniej, a woda ma gdzie ścieknąć. W sklepach można znaleźć różne kształty i kolory zlewozmywaków granitowych. Najpopularniejszą formą są te prostokątne, dostępne są też okrągłe oraz narożne. Najchętniej kupowane są zlewozmywaki w różnych odcieniach szarości. Jednak coraz więcej osób decyduje się na czarne, rzadziej spotykane są natomiast te w kolorze białym oraz beżowym. Wybór kolorów jest naprawdę duży, jeżeli porównamy to do zlewozmywaków metalowych. Łatwo można wybrać najlepszy model do swojej kuchni.

Kupując zlewozmywak do kuchni powinniśmy brać pod uwagę nie tylko jego funkcjonalność, ale także estetykę. Stylowy oraz dobrej jakości zlew stanowi dodatkową ozdobę pomieszczenia. Zlewozmywak to zakup na lata, dlatego warto pamiętać, żeby kupować te najlepszej jakości, wtedy mamy większą gwarancję, że będzie służył nam naprawdę długo.