Różnego typu rolety to dziś jeden z podstawowych elementów wyposażenia wnętrza. Obecnie rynek oferuje m.in. żaluzje poziome lub pionowe, markizy, jak również plisy czy rolety zewnętrzne. Nie można nie dodać do tego jeszcze rolet wewnętrznych. Szczególnym wariantem tego rodzaju rozwiązań jest, chociażby roleta z opcją „dzień/noc”.

Zalety zastosowania rolet wewnętrznych

rolety wewnętrzneJej charakterystyczną cechą jest to, że łączy w sobie elementy tradycyjnej żaluzji oraz typowej rolety okiennej. Co ważne, nie trzeba jej nieustannie podnosić i opuszczać, jak w przypadku innych rolet właśnie. Przy tym, daje jeszcze bardziej precyzyjną możliwość kontrolowania ilości dostającego się do pomieszczenia światła. Zazwyczaj ten typ dekoracji okiennej jest dostępny w dwóch opcjach. Mianowicie, jako roleta dzień-noc wolnowisząca bądź jako roletaz prowadnicami. Co do tej pierwszej, sprawdza się głównie w dużych przestrzeniach. Natomiast ta z prowadnicami może być z powodzeniem zastosowana w oknach uchylnych. Jeśli chodzi o konstrukcję, to roleta jest nawijana w kasecie, a pasy materiałów są ułożone naprzemiennie. Niewątpliwie stanowi absolutny hit wśród innych rozwiązań tego typu. Ich wyjątkowość to nie tylko wysoka funkcjonalność, ale także estetyka.

rolety wewnętrzneNaprzemiennie ułożone pasy materiałów o różnym stopniu przepuszczalności światła zapewnią dostęp do słońca przy jednoczesnym przesłonięciu wnętrza pomieszczeń. Po ustawieniu przezroczystych pasków naprzeciwko siebie można wypełnić pomieszczenie światłem. Z kolei po przesunięciu ciemniejszej tkaniny przyjemnie można odpocząć od palącego słońca. Ponadto, przesuwając różne paski do pozycji pośredniej, można dostosować stopień podświetlenia wnętrza do swojego gustu. Jako że mogą być wykonane z różnorakich materiałów, są często określane jako stylowe rolety wewnętrzne Szczecin to jeden z obszarów posiadających szeroką ofertę z tego rodzaju produktami właśnie. Nie sposób pominąć, że samodzielne sterowanie mechanizmem umożliwia wprowadzenie półmroku. Dodać też należy, że niektóre modele nie wymagają wiercenia otworów w ramach okiennych, co sprzyja zachowaniu gwarancji na nieuszkodzenie okna. Dodatkowo są łatwe w czyszczeniu oraz poddane impregnacji.

Różnorodność materiałów stwarza szerokie możliwości aranżacyjne. Jednak dobrze jest wziąć pod uwagę np., że len pasuje do wystrojów w stylu austriackim. Dlatego też należy dopasować wybór wariantu do charakteru miejsca, w którym ma się znaleźć. Niewątpliwie zadbają o to, żeby użytkownik cały czas komfortowo czuł się w swoim domu lub mieszkaniu. To rozwiązanie dostosowane do rozmaitych potrzeb.