Bramki, wykorzystywane obecnie bardzo powszechnie do kontrolowania dostępu do różnego rodzaju budynków, dostępne są w wielu różnego rodzaju wersjach. Pozwala to, na ich dopasowanie do wielu różnych sytuacji, oraz zastosowanie ich w wersji, która będzie najbardziej adekwatna w danej sytuacji. Bardzo popularnym rodzajem takich bramek są te obrotowe, dostępne zresztą w wielu typach.

Różne formy bramek obrotowych

bramki obrotowe wejście Dzięki tak dużemu zróżnicowaniu takich bramek, można je zastosować w wielu sytuacjach, w których wymagane jest jak największe bezpieczeństwa. I tak wejściowe bramki obrotowe dostępne są w wielu rodzajach, różniących się między sobą budową, rozmiarami, jakością wykonania, oraz możliwością połączenia z różnymi systemami autoryzacji. Warto wymienić tutaj na przykład bardzo popularne bramki, zwane tripoadami. Te, dzięki swojej bardzo prostej konstrukcji, wykorzystywane są na przykład w przypadku autoryzacji dostępu do przejścia służbowego, w biurowcach czy też w galeriach handlowych. Kolejnym podtypem takich bramek, są wysokie bramki obrotowe, pojedyncze. Dzięki ich zwiększonej wysokości, przejście przez nie bez autoryzacji jest niemożliwe, dzięki czemu sprawdzają się świetnie nawet w miejscach takich jak stadiony.

obrotowe bramki Innym rodzajem bramek, o którym warto wspomnieć są bramki obrotowe niskie, nazywa również podwójnymi. Dzięki ich konstrukcji, opartej o dwa skrzydła, sprawdzają się świetnie nawet do zabezpieczenia przejść o znacznie zwiększonej szerokości. Oprócz różnic w budowie bramek obrotowych, zupełnie różnie może wyglądać system autoryzacji w nich zastosowany. I tak na przykład bramki takie bardzo często wyposaża się w takie rozwiązania, jak autoryzacja z pomocą specjalnej karty. Część bramek może być wyposażonych w znacznie bardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania, na przykład w czytnik linii papilarnych. Mogą one być także wykorzystywane do zabezpieczenia systemów przejść płatnych, gdzie przejście jest umożliwione dopiero za odpowiednią opłatą. Oprócz zabezpieczenia i autoryzacji przejść bramki obrotowe są wykorzystywane też do ukierunkowania ruchu.

Aby odpowiednio zabezpieczyć przejście do różnego rodzaju miejsc, oraz obiektów bardzo często obecnie stosowane są różnego rodzaju bramki. Bramki takie, wyróżniają się przede wszystkim możliwością połączenia ich z bardziej, lub też mniej zaawansowanymi systemami autoryzacji. Sprawdzają się one doskonale do zabezpieczenia budynków użyteczności publicznej, takich jak na przykład jak stadiony, ale także i na przykład do zabezpieczenia przejścia służbowego.