Listwy przypodłogowe wykorzystywane przy pracach wykończeniowych pełnia dwie zasadnicze funkcje – estetyczną oraz praktyczną. Produkt ten nie tylko zdobi więc wnętrze naszego domu i ukrywa nieestetyczne kable, ale również zapobiega ich uszkodzeniu, co jest niezwykle istotne w dzisiejszych czasach, kiedy to wszędobylska technologia towarzyszy nam praktycznie na każdym kroku.

Listwy maskujące kable

listwy przypodłogowe do paneli Jakie rodzaje listew przypodłogowych wyróżniamy i jakimi cechami się one wyróżniają? Większości z nas listwy przypodłogowe kojarzą się jedynie ze sztucznym plastikiem. Prawda wygląda jednak zupełnie inaczej. Nowoczesne listwy przypodłogowe do paneli na kable produkuje się współcześnie z różnorodnych materiałów, które gwarantują zupełnie odmienny efekt. Jeszcze do niedawna szalenie popularne były standardowe, ogólnodostępne listwy drewniane, w których od spodu znajdowały się dyskretne otwory na okablowanie. Choć listwy te niewątpliwie prezentują się bardzo estetycznie, to jednak za naturalne drewno musimy zapłacić odpowiednio wysoką cenę. Znacznie tańszą alternatywą stały się nowoczesne, elastyczne listwy PCV, które wykonane są w całości z polichlorku winylu. Niewątpliwym atutem owego produkty jest fakt, iż listwy te dostępne są w wielu kolorach, począwszy od stonowanej, bazowej bieli, aż na znacznie żywszych, neonowych wręcz odcieniach kończąc.

listwy przypodłogowe do paneli Sporą popularnością cieszą się również listwy MDF, które pokryte są wytrzymałą okleiną bądź nabłyszczanym lakierem. Warto przy tym zauważyć, iż wygład owych płyt oraz ich zewnętrza faktura, do złudzenia przypominać może naturalne drewno. Sporym zainteresowaniem wśród klientów posiadających ograniczony budżet cieszą się również listwy przypodłogowe wykonane z wytrzymałego styropianu (tzw. polistyrenu), których wygład można odświeżać za pomocą farb. Zdecydowanie najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem są natomiast tanie taśmy przypodłogowe posiadające wewnętrzną warstwę samoprzylepną, które bardzo łatwo i szybko się montuje. Na samym końcu warto także podkreślić, iż w doborze odpowiedniego rodzaju listew z pewnością pomoże nam sprzedawca, który rozważy wraz z nami wszystkie możliwe warianty.

Pamiętajmy również o tym, że dobrze dobrane i zamontowane listwy przypodłogowe posłużą nam z pewnością przez wiele lat, nie warto więc na nich oszczędzać. W montażu listew z pewnością pomoże nam również wynajęty przez nas fachowiec, który zamontuje je w przeciągu zaledwie jednego dnia. Listwy przypodłogowe możemy bowiem przymocować do ściany zarówno za pomocą standardowego kleju, jak i sylikonu.