Rozwiązania wykorzystywane w przemyśle mają docelowo prowadzić do przyspieszenia prac produkcyjnych. To dlatego poleca się przede wszystkim nowoczesną automatykę, która zdecydowanie usprawnia wszelkiego rodzaju działania. Producenci urządzeń proponują elementy do zgrzewania ręcznego, jak i automatycznego.

Automatyka przemysłowa o różnych rozmiarach

automatyka przemysłowaModułowe pistolety do zgrzewania charakteryzują się prostą obsługą, a także ergonomiczną konstrukcją, dzięki czemu główną zaletą stosowania tego typu urządzeń jest zwiększenie wydajności oraz skuteczności prac. Nowoczesna automatyka dla przemysłu uwzględnia przede wszystkim cechy takie jak mały rozmiar, mała waga, elastyczność i kompaktowość. Tym właśnie wyróżniają się ręczne pistolety – producenci proponują różne rozmiary pistoletów, które mogą być stosowane w wielu branżach. Dzięki wyposażeniu korpusów w transformatory prądu zmiennego, możliwe jest ich współpracowanie ze wszystkimi rodzajami sieci elektrycznych. Ponadto pistolety wyposażone są w osłonę ochronną, dzięki czemu operator może pracować w całkowicie bezpiecznych warunkach. Wśród innych rozwiązań dla przemysłu zgrzewania ręcznego wymienia się między innymi urządzenia do kontrolowania sterowania oraz akcesoria w postaci odciążników sprężynowych, dźwigów czy frezarek do elektrod.

automatyka przemysłowaW przypadku zgrzewania zrobotyzowanego, możemy mówić o pistoletach równie wysokiej jakości, z osłonami chroniącymi przed zanieczyszczeniami i umożliwiającymi łatwą konserwację. Ponadto ramiona zrobotyzowane mogą z powodzeniem współpracować z transformatorami MFDC, silnikami serwo chłodzonymi wodą, a także ze zintegrowanymi czujnikami mocy. Producenci proponują także pneumatyczne pistolety do zgrzewania. Wiele firm produkujących tego typu urządzenia, decyduje się na standaryzację części, dzięki czemu klienci mogą liczyć na niższe koszty części zapasowych. Ponadto nowoczesne pistolety nie wymagają zazwyczaj specjalistycznych napraw, gdyż moduły mogą być z powodzeniem wymieniane nawet przez niewykwalifikowanych pracowników. Poszukując rozwiązań z dziedziny zgrzewania, z pewnością natrafimy także na urządzenia do zgrzewania punktowego, do zgrzewania garbowego. Producenci zapewniają też sterowniki do szafek zgrzewarek.

Decydując się na konkretne rozwiązanie, warto wziąć pod uwagę nie tylko cenę, ale także zakres zastosowań, prostotę użytkowania, poziom mocy, poziomy nacisku i użyte programowanie – gdyż to wszystko będzie mieć znaczenie dla wydajności i produktywności uzyskiwanej podczas prac w Twoim zakładzie przemysłowym.