Wizyta gości z perspektywy kobiety zazwyczaj wygląda podobnie: sprzątanie, gotowanie, ostatnie poprawki tuż przed przyjściem znajomych, odgrzewanie jedzenia, które zdążyło już wystygnąć po przyjściu spóźnionych gości, a po spotkaniu… zmywanie naczyń. Osoby nieposiadające zmywarek doskonale znają ten ból. Nawet zmywarka nie zawsze załatwi problem.

Zlew do małej kuchni

zlewozmywak granitowy jednokomorowyZaschnięte, trudne do umycia naczynia są częste niemożliwe do wyczyszczenia przez automat. Podobnie rzecz ma się w przypadku eleganckiej, ozdobnej zastawy. Ręcznie malowane wzory po wyciągnięciu ze zmywarki, w najlepszym wypadku staną się pospolicie białe. Gorzej, jeśli zastawa pod wpływem ciśnienia rozsypie się w drobny mak… W takich sytuacjach jedynym rozwiązaniem jest tradycyjne, ręczne mycie naczyń. Trzeba przyznać, że dla większości ludzi czynność ta nie należy do najprzyjemniejszych. Na szczęście można ją uprzyjemnić, wymieniając dotychczas używane gadżety na nowe – nowocześniejsze i bardziej praktyczne. Rynek, zwłaszcza wschodni, oferuje wiele rozwiązań opierających się o najnowszą technologię, mających wspomóc ludzi w codziennym życiu. Elektryczne, obracające się gąbki i szczoteczki na trzonkach pozwalają na bezdotykowe, dokładne umycie naczyń. Odpowiednio wyprofilowane dozowniki do płynu do naczyń umożliwiają nasączenie gąbki bez konieczności chwytania butelki z płynem.

zlewozmywak granitowy jednokomorowyIstnieją również specjalne miski koszyki, które mają chronić zlew przed zarysowaniami. Należy jednak przyznać, że plastikowe kolorowe miski w zlewie nie wyglądają elegancko oraz psują ogólny wizerunek kuchni. Dlatego doskonałym rozwiązaniem są zlewozmywaki granitowe. Modele zawierające w sobie co najmniej 80% mieszanki kruszywa granitowego są całkowicie odporne na zadrapania, a ponadto ich nowoczesny wygląd jest dekoracją kuchni samą w sobie. Kuchenny zlewozmywak granitowy jednokomorowy wpasuje się idealnie nawet w niewielką kuchnię. Obszerny ociekacz dołączony do zlewozmywaka pozwala na zaoszczędzenie wiele miejsca, które zajęłaby mało estetyczna suszarka do naczyń. Do większych pomieszczeń poleca się zlewozmywaki dwukomorowe, zapewniające jeszcze większy komfort zmywania. Dwie komory umożliwiają segregację odpadów oraz oddzielenie brudnych naczyń od czystych, co jeszcze bardziej usprawni mycie naczyń.

Choć dla większości społeczeństwa zmywanie naczyń nigdy nie będzie przyjemnym zajęciem, można je choć trochę uprzyjemnić, zapewniając sobie komfort pracy. Dlatego ważne jest, by zadbać o odpowiednie wyposażenie kuchni. Dobrze dopasowany zlewozmywak usprawni pracę, a także pozostanie estetycznym i eleganckim dodatkiem, pasującym do każdego wnętrza kuchni.