Wielu osobom marzą się pięknie zagospodarowane zielone tereny na działce. Podziwiamy ogrody na spacerach i zastanawiamy się, w jaki sposób ktoś mógł wymyślić taki fenomenalny projekt? Zazwyczaj jest tak, że za takie misternie wykonane projekty odpowiadają specjalne firmy. Człowiekowi samemu nie sposób byłoby stworzyć projektów z drewnianymi mostkami, harmonijnym układem roślinności i ścieżek oraz dróżek z kamienia.

Urządzanie ogrodów na terenie Warszawy

urządzanie ogrodówJeżeli planujemy profesjonalne urządzanie ogrodów – Warszawa jest pełna specjalistów, którzy zajmują się zakładaniem i planowaniem przestrzeni terenów zielonych. Zanim wybierzemy firmę zajmującą się tworzeniem ogrodów, zapoznajmy się z ofertami na rynku. Warto wybrać projektantów, którzy posiadają spore doświadczenie i wykonują projekty od początku do końca. Często profesjonalne firmy same zajmują się zaopatrywaniem w rośliny z własnych ogrodnictw lub też sprowadzają je od najlepszych dostawców. Dzięki czemu mamy zapewnioną najwyższą jakość. Sami zajmują się transportem i rozładunkiem materiałów, dlatego klient nie musi być angażowany w żadną z czynności podejmowaną przez projektantów. Przyjeżdżają na miejsce jeszcze przed rozpoczęciem prac, w celu zapoznania się z terenem, zrobienia dokładnych pomiarów i rozmawiają z klientem. Słuchają jego uwag i planów na wykonanie ogrodu marzeń.

urządzanie ogrodówWeryfikują możliwości, informując, co jest możliwe do zrobienia i po takiej wstępnej konsultacji zaczynają robić projekty. Gotowy projekt wysyłany jest drogą mailową, faksem, lub omawiany osobiście w siedzibie firmy, lub domu klienta. Jest to czas na wprowadzenie ewentualnych poprawek do projektu. Czasami bywa, że klienci nie mają żadnych żądań i projektanci wówczas wykazują się własną kreatywnością. Kiedy już wszystko zostaje uzgodnione, następuje przejście do realizacji ogrodu. Ta praca bywa czasochłonna, dlatego należy nastawić się na dłuższe oczekiwanie. Prace mogą trwać od kilku dni do kilku tygodni, w zależności od tego, co jest konieczne do wykonywania lub od wielkości ogrodu. Pomocne z pewnością będą gotowe trawy w rolce, które zaoszczędzą sporo czasu, gdyż nie będzie trzeba oczekiwać, aż wzrosną. Jednak trzeba je odpowiednio pielęgnować i podlewać, aby uległy ukorzenieniu.

Czasochłonną pracą jest na przykład sadzenie roślin i krzewów, a także układanie ozdobnych kamyczków, czy podłączanie wody do fontann lub budowa drewnianych elementów. Warto jednak oczekiwać efektów, ponieważ są w stanie zachwycić, kiedy już wszystko będzie skończone. Pamiętajmy, że o taki ogród należy regularnie dbać.