Gospodarstwa agroturystyczne stały się miejscami często odwiedzanymi przez turystów – na co dzień mieszkańców miast, którzy mają dość przytłaczającej szarości bloków i dlatego szukają ukojenia zmysłów w miejscach, w których mogą żyć w zgodzie z naturą.

Aranżacja, która przyciągnie gości

aranżacje wnętrzGospodarstwo agroturystyczne powinno więc jak najlepiej odzwierciedlać wiejskie życie. To nie tylko otoczenie przyrody, nie tylko obecność zwierząt ma sprawiać, że poczujemy się jak na wsi, ale też styl pomieszczeń – niektórym może wydawać się, że, aby uzyskać wiejski klimat, wystarczy naznosić do wnętrz starych sprzętów ze strychu. Tymczasem rzecz ma się zupełnie inaczej – wiejskie wnętrza odznaczają się schludnością i prostotą, nie chodzi o przepych starymi kredensami i starymi sprzętami. Najlepszy projektant wnętrz w Katowicach z powodzeniem zaaranżuje wnętrze w stylu rustykalnym, które będzie odznaczać się smakiem. W gospodarstwie domowym powinny przeważać naturalne materiały – to drewniana podłoga, drewniane meble. Architekci wnętrz polecają, aby były widoczne usłojenia drewna. Dobrze prezentują się także meble pobielane lub celowo postarzane. Łóżka w pokojach powinny być duże, także wykonane z drewna. Gości gospodarstwa agroturystycznego z pewnością zaskoczy baldachim nad łóżkiem, który wprowadzi nieco romantycznego klimatu do pomieszczenia.

aranżacje wnętrzWarto jednak pamiętać, że nie tylko meble mają znaczenie w aranżacji wnętrza. Całość będzie prezentowała się dobrze, jeśli meble skomponujemy z odpowiednimi dodatkami. W przypadku stylu rustykalnego, warto skupić się na detalach, które sprawią, że w pomieszczeniu będzie można poczuć sielankową atmosferę. To na przykład emaliowane dzbany, suszone kwiaty, wiklinowe kosze lub inne wyroby. Na drewnianym stole powinien znaleźć się lniany obrusik, zaś na podłodze – ręcznie tkany dywanik. Jeśli chodzi o wystrój kuchni, tutaj znaczenie mają pojemniki na przyprawy – na przykład z folklorystycznymi wzorami. Istotny element będzie stanowił piec kaflowy – niekoniecznie musi być on użytkowy, może stanowić jedynie ozdobę. Współcześnie nie wyobrażamy sobie gotowania bez sprzętu AGD, dlatego do zadań architekta wnętrz będzie należało takie wkomponowanie nowoczesnych urządzeń w wystrój wnętrza, aby nie zaburzały one jego stylu. Czy to możliwe?

Dla naprawdę dobrego projektanta z pewnością nie będzie stanowić to żadnego problemu. Styl rustykalny niesie ze sobą wiele możliwości – najlepszy architekt wnętrz nie będzie zaś powielał istniejących już schematów, tylko wykorzysta wyznaczniki stylu w taki sposób, aby uzyskać jak najpiękniejsze, oryginalne wnętrze.