Wielkie i przestronne okna zajmujące znaczną ilość powierzchni ścian dzięki którym salon jest doskonale oświetlony a głównym źródłem światła jest słońce wpadające z zewnątrz są niewątpliwie smakowitym kąskiem dla wielu osób.

wazonDlatego też  w przypadku domów jednorodzinnych coraz większą popularnością cieszą się półotwarte salony połączone z tarasem. Salon połączony z tarasem może stanowić doskonałe miejsce nadające się do relaksu o każdej porze roku. Zza obszernych szyb stanowiących zabudowę tarasu a jednocześnie ściany salonu podziwiać można wszelkie widoki o każdej porze roku. Podczas wyboru takiego rozwiązania należy zastanowić się nad wybraniem odpowiednich dodatków będących jednocześnie elementami salonu jak i tarasu.

W miejscu wyznaczonym na taras zaleca się zasadzenie roślinności w celu podkreślenia specyfiki miejsca. Odpowiednim naczyniem służącym do zasadzenia roślin mogą być nowoczesne wazony do salonu lub donice ze stali nierdzewnej które można umieścić w części tarasowej. Fotele ,narożniki lub ławy do salonu służące do siedzenia również można dobrać tak by jednocześnie pasowały do części salonowej jak i tarasowej.

Kolejnym elementem który może nadać każdemu  tarasowi niepowtarzalnego charakteru przy jednoczesnym zachowaniu ciepła salonu są  nowoczesne rzeźby ogrodowe. Rzeźby ogrodowe wykonane są z wielu różnych materiałów dzięki czemu można je dopasować praktycznie do każdego stylu wystroju wnętrza. Nowoczesny salon połączony z tarasem powinien być bogaty w dodatki przy jednoczesnym zachowaniu dobrego smaku.

Styl nowoczesny charakteryzuje się prostotą  oraz minimalizmem dlatego zbyt wielka ilość dodatków może spowodować wrażenie zagracenia które jest szczególnie niewskazane w przypadku urządzania wnętrza w stylu nowoczesnym.