Dach potrzebny jest nie tylko w domu. Różnego rodzaju zadaszenia chronią nas i nasze rzeczy przed warunkami atmosferycznymi, takimi jak deszcz czy słońce. Są to między innymi zadaszenia balkonów i tarasów, wiaty przystanków komunikacji miejskiej, wiaty garażowe i na drewno, zadaszenie wejścia do firmy, a nawet zadaszenia boksów sportowych, gdzie siedzi trener i zawodnicy rezerwowi.

Poliwęglan lity jest popularny

poliwęglan lity Zadaszenia można wykonać z różnych materiałów. Stosuje się do tego drewno, tkaniny wodoodporne, szkło, czy tworzywa sztuczne. Jednak obecnie najpopularniejszym materiałem staje się poliwęglan lity w najlepszej cenie. Jest to również rodzaj tworzywa sztucznego, jednak lepszego niż zwykły plastik. Lita płyta poliwęglanowa jest gładka, natomiast poliwęglan kanalikowy (zwany też komorowym), posiada rowkowania. Można też znaleźć w ofercie dobrych firm poliwęglan falisty. Wszystkie odmiany można uzyskać w dowolnym kolorze, trzeba jednak zaznaczyć, że nie będzie to powierzchnia nieprzepuszczalna (jednolita), tylko półprzeźroczysta (lekko zabarwiona). Zaletą poliwęglanu jest na pewno to, że łatwo można uzyskać półokrągły kształt zadaszenia.

poliwęglan lity Taki kształt wykorzystywany jest najczęściej, ze względu an to, że deszcz czy śnieg nie będzie się osadzał na wiacie, jakby to było w przypadku daszku płaskiego. Poliwęglan jest także materiałem bezpiecznym. Jeśli zbije się szkło to jego odłamki mogą nas skaleczyć. Płyty poliwęglanowe mogą mieć ostre rogi, jednak nawet jeśli w nie uderzymy nie będziemy musieli opatrywać sobie ran. To dobra opcja dla zadaszeń w miejscach gdzie przebywają dzieci, na przykład zasadzenia przy przedszkolach, czy boiskach piłkarskich. Poliwęglan lity i kanalikowy to także materiał ,,bezobsługowy”. Z pewnością wiata garażowa czy zadaszenie na drewno kominkowe wykonane z desek drewnianych wyglądało by bardziej estetycznie, niż zadaszenie poliwęglanowe. Jednakowoż o drewno trzeba dbać, konserwować je, olejować, żeby nie chłonęło wody deszczowej. Z czasem drewno może tracić swój kolor, lakier będzie odchodzić, a całość nie będzie wyglądała ładnie. Poliwęglan to materiał z którym nic nie trzeba robić, nie widać na nim zabrudzeń, ani nie wymaga on specjalnej pielęgnacji.

Takie zadaszenie moglibyśmy uprzątnąć nawet wodą z węża ogrodowego bez środków czyszczących. Jest to szczególnie korzystna cecha dla konstrukcji znajdującej się w przestrzeni miejskiej, gdzie jak wiadomo nie ma możliwości i środków finansowych, żeby zadbać o każdy przystanek czy wiatę. Dodatkowo poliwęglan jest łatwy w montażu, co ułatwia pracę.