W ostatnich latach bardzo modne jest oświetlenie, które montuje się pod meblami. To rozwiązanie jest bardzo często stosowane zwłaszcza w kuchni. Oświetlenie, umieszczone pod szafkami kuchennymi sprawia, że kuchnia wygląda niezwykle nowocześnie i przejrzyście. Zwłaszcza doskonale prezentuje się to wieczorami. Poza tym, pozwala to na spore oszczędności w oświetleniu mieszkania, albowiem samo oświetlenie podszafkowe może być na tyle silne, że spokojnie wystarczy do oświetlenia całego pomieszczenia kuchennego.

LEDJak zrobić takie oświetlenie? Wiele osób przygotowuje je samodzielnie. Trzeba się najpierw zdecydować na źródło światła. Zdaniem jednym osób lepiej prezentują się żarówki led, które znajdują się w małych kinkietach po dwie, trzy albo cztery lampki. Zdaniem innych lepiej w tego typu sytuacji sprawdzą się taśmy led. Są one samoprzylepne, przypominają pasek, na którym rozmieszczone są diody. Wpierw trzeba dobrać ich moc oraz barwę, która może być albo zimna, albo ciepła. Wszystko zależy, co pasuje bardziej do danego wnętrza.

Taśmy led podkleja się pod szafki co jest łatwe dzięki paskom samoprzylepnej taśmy. Można je montować w przezroczystej listwie z tworzywa sztucznego. Trzeba je także ze sobą połączyć za pomocą specjalnych łączników, które sprawią, że taśmy stworzą całość. Potrzebny będzie także zasilacz led, który należy podłączyć do złączonych ze sobą taśm.

Dla wygody przyda się także włącznik na przewodzie, pomiędzy zasilaczem a taśmami, który pozwoli na wygodne włączanie i wyłączanie światła. Są także osoby, które preferują umieszczanie zasilacza w listwie z włącznikiem. Wtedy odłączenie całości zasilania sprawia, że zasilacz się nie grzeje i nie pobiera prądu, jest to zatem o wiele bardziej bezpieczne i ekonomiczne rozwiązanie.

Więcej informacji na stronie: ledcube.pl