Ogród zimowy to idealne rozwiązanie zarówno dla naszego domu, jak i całej posesji. Powodów jest co najmniej kilka. Jeśli dysponujemy mniejszym metrażem i mamy małe pomieszczenia w domu, przeszklony ogród może nam posłużyć jako nowy salon, jadalnia, strefa relaksu, a nawet pokój gościnny i to bez względu na porę roku.

Ogród zimowy – ciekawy pomysł aranżacyjny

Roślina doniczkowaSzczelna konstrukcja izoluje ciepło, dzięki czemu ogród zimowy staje się integralną częścią całego domu. Odpowiednio zaprojektowany będzie w stanie zmieścić stół, krzesła, donice z roślinami lub leżak ogrodowy. W internecie możemy znaleźć galerie zdjęć przedstawiające piękne konstrukcje, które maksymalnie wykorzystują swoje możliwości. Poszukując w tym celu odpowiedniej ekipy budowlanej, warto zacząć od województwa mazowieckiego. Bez wątpienia znajdziemy tam wielu godnych polecenia fachowców, którzy oferują takie usługi, jak właśnie ogród zimowy Warszawa i okolice są tu naturalnie najlepszym punktem wyjścia. Cechą charakterystyczną ogrodów zimowych jest bez wątpienia możliwość korzystania z nich przez cały rok. Latem jesteśmy ogrzewani przez gorące promienie słoneczne podczas picia kawy, czytania książki czy drzemki na leżaku. Zimą stosujemy ogrzewanie podłogowe lub otwieramy drzwi i wpuszczamy ciepło z mieszkania.

Ogród zimowyW zimowe pory dni są krótsze i bardziej pochmurne, dlatego nasz oszklony ogród możemy wyposażyć w oświetlenie elektryczne. Największą popularnością cieszą się w tym przypadku klasyczne niewielkie lampki przypominające te wieszane na choince. Mocowane są na górze jedna obok drugiej, tworząc piękny nastrój zimową wieczorową porą. Oprócz tego egzamin zdają także stojące latarenki oraz większe lampy wiszące. Decydując się na montaż oświetlenia, musimy oczywiście pamiętać o właściwym zabezpieczeniu instalacji przed wilgocią. Latem z kolei zbyt wysoka temperatura w oszklonym pomieszczeniu może doskwierać, dlatego ważna jest właściwa wentylacja powietrza. Tu z pomocą przychodzą okna montowane na dachu. Projekt budowy ogrodu zimowego został opracowany w najdrobniejszych szczegółach. Dach konstrukcji jest mocowany w nachyleniu 45 stopni, a to dlatego, by pozbywać się na bieżąco zalegającego śniegu. Dzięki temu śnieżna warstwa nie będzie stanowiła zagrożenia dla materiału i nie odetnie światła słonecznego wpadającego z góry do środka.

A wszystko to po to, by ogród zimowy mógł być zawsze gotowy do naszej dyspozycji. Pora roku ani warunki pogodowe nie mają tu znaczenia. Zimą możemy usiąść przy stole i, popijając gorący napój, podziwiać śnieżny krajobraz. Latem wygrzewać się w promieniach słońca przy lekturze ukochanej książki. Ogród zimowy to przestrzeń, która ciepło nas przyjmie bez względu na sytuację na zewnątrz.