Wykonywanie izolacji natryskowych na poddaszu staje się w Polsce coraz popularniejsze, nadal jednak wiele osób nie do końca wie czym charakteryzuje się ten rodzaj ocieplenie i jakie ma on wady oraz zalety w porównaniu z tradycyjnymi metodami ocieplania.

Ocieplenie poddasza skutecznie wykonane

ocieplanie poddaszy piankąZasadniczo największą różnicą, jeśli chodzi o ocieplanie poddaszy pianką poliuretanową sprowadza się do sposobu wykonania izolacji. Pianka jest natryskiwana na sklepienie, przy czym szybko zwiększa swoją objętość i twardnieje tworząc szczelną i trwałą izolację. Zaletą takiej metody jest fakt, że ocieplenie w postaci pianki może dotrzeć w praktycznie każde miejsce, dzięki czemu skutecznie likwiduje wszelkie mostki termiczne, a co za tym idzie skutecznie poprawia parametry cieplne dachu. Natrysk pianki poliuretanowej ma także tę zaletę w porównaniu z izolacją wykonywaną przy użyciu styropianu czy wełny mineralnej, że wykonuje się go zdecydowanie szybciej. Co ważne, jeśli chodzi o sam materiał izolacyjny to nie powoduje on alergii, ani nie ma żadnego szkodliwego wpływu na zdrowie domowników. Jeśli chodzi o właściwości izolacyjne to natomiast uznaje się je za porównywalne lub nawet lekko wyższe niż jest to w przypadku wełny mineralnej.

ocieplanie poddaszy piankąWłaściwości akustyczne, czyli to jak wyciszony zostaje dom są natomiast na mniej więcej tym samym poziomie. Za wadę pianki PUR stosowanej do ocieplania uznaje się natomiast jej łatwopalność, przy czym jest to bardziej powszechna opinia niż fakt, ponieważ w praktyce pianka jest raczej trudnopalna i z zasady spala się ona do środka, a co za tym idzie sama się gasi, dzięki czemu nie ma powodu by izolacja pianką była uznawana za bardziej niebezpieczną niż standardowe rodzaje ociepleń. Dość dużym problemem, jeśli chodzi o ten rodzaj izolacji była także cena, które była zdecydowanie wyższe niż inne dostępne rozwiązania w tym zakresie. Niemniej rosnąca popularność tej metody, a tym samym także i większa ilość firm na rynku zajmująca się wykonywaniem ocieplenia poddaszy pianką, sprawia, że cena za wykonanie takiego ocieplenie zaczęła spadać. I na dzień dzisiejszy możliwe jest wykonanie ocieplenia poddaszy pianką cena którego jest porównywalna z innymi dostępnymi na rynku metodami.

Przy czym warto wiedzieć, że jakość wykonania takiej izolacji pianką zależna jest od sposobu jej wykonania, a co za tym idzie od tego na jaką firmę się zdecydujemy, dlatego ważne jest to by przy wyorze brać pod uwagę coś więcej niż tylko cenę usługi. Dobrze jest sprawdzić, to jak długo firma działa na rynku, jakie ma ona doświadczenie i opinie poprzednich klientów.

Więcej na http://www.purtech.pl