W dzisiejszych czasach coraz częściej powraca się do kominków, które nie tylko efektywnie ogrzewają nasze domy czy mieszkania, ale również stanowią ciekawy i klimatyczny element wyposażenia, który podkreśli wystrój każdego wnętrza. Na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych rodzajów kominków, które dedykowane są konkretnym typom pomieszczeń.

Kominek w wersji nowoczesnej

kominek wolnostojącyBardzo ciekawą alternatywą dla standardowych, dużych kominów są dziś małe, kompaktowe kominki wolnostojące, które posiadają bardzo ciekawe, niebanalne kształty. Podstawową zaletą kompaktowych kominków wolnostojących jest fakt, że ich montaż nie wymaga przebudowy całego pomieszczenia, co wiąże się często z czasochłonnymi, drogimi remontami. Kominki, te, zwane również przez niektórych kozami grzewczymi, są więc dedykowane zwłaszcza małym mieszkaniom czy apartamentom, w których nie mamy zbyt wiele wolnego miejsca. Urządzenie to może doskonale uzupełniać już istniejący w domu czy mieszkaniu system grzewczy, w którym kominek ma pełnić głownie funkcję dekoracyjną. Instalacja kominków wolnostojących jest bowiem bardzo szybka i łatwa, co najważniejsze kominek ten nie jest wmontowywany w daną przestrzeń na stałe, tak więc zawsze istnieje możliwość jego przeniesienia.

kominek wolnostojącyCo ciekawe kominek wolnostojący do salonu był już znany w przeszłości, jego unowocześniona, bardziej kompaktowa wersja o niebanalnych, obłych kształtach dopiero stosunkowo niedawno ponownie zagościła w naszych domach, stając się tym samym swoistym ewenementem na rynku. Kozy grzewcze wykonywane są z najwyższych gatunkowo materiałów żaroodpornych, które są w 100% bezpieczne. Nowoczesny, lekko owalny kształt komory grzewczej gwarantuje równomierne rozkładanie się ciepła, a co za tym idzie również dłuższe utrzymanie pożądanej przez nas temperatury. Warto również wspomnieć o tym, że komin ten nie generuje zanieczyszczeń, usuwanie popiołu odbywa się bowiem za pomocą wygodnych, szczelnych rusztowań. Nowoczesne szyby stosowane w kominkach wolnostojących uniemożliwiają osadzanie się sadzy, dzięki czemu możemy podziwiać piękno palącego się ognia podczas długich, jesiennych wieczorów. Na samym końcu warto również wspomnieć o cenie owych palenisk, która jest bardzo atrakcyjna.

Za nowoczesny, kompaktowy kominek wolnostojący zapłacimy nieco ponad 3000 zł, co jest bardzo uczciwą ceną, zważywszy na to, że za standardowy kominek zapłacimy nawet dwukrotnie wyższą cenę. Produkt ten posłuży nam również przez wiele lat, tak więc inwestycja ta z całą pewnością szybko nam się zwróci.