Przystępując do budowy naszego wymarzonego domu nie zawsze jesteśmy w stanie stwierdzić czy będzie nam potrzebny podwójny garaż dlatego często rezygnujemy z tego typu rozwiązania i skupiamy się na pozostałych elementach domu.

Podwójny garaż jest bardzo dobry

podwójny garaż drewnianyWiele osób myśli, że w przypadku braku garażu przy domu nie będą już mieli możliwości dobudowania takie pomieszczenie dlatego zbyt szybko decydują się na garaż pojedynczy w takich przypadkach specjaliści z branży budowlanej doradzają całkowite zrezygnowanie z budowy garażu i w przypadku, kiedy już będziemy znali ilość posiadanych pojazdów zdecydować się na kupno oraz zmontowanie garażu drewnianego. Tego typu konstrukcje w żadnym stopniu nie odbiegają od garażu murowanych bezpośrednio przy domu ostatnio coraz bardziej popularny staje się nowoczesny podwójny garaż drewniany. Wszyscy kierowcy wiedzą jak uciążliwe jest wstawanie zimą i skrobanie szyb samochodów tym bardziej że mając dom musimy się jeszcze zająć odśnieżaniem podjazdów oraz chodników na naszym terenie. Natomiast latem samochód który nie stoi pod dachem nagrzewa się bardzo wysokich temperatur. Dlatego kupno garażu drewnianego jest bardzo dobrą inwestycją. Drewniany garaż nie ochrania tylko samochodu przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi ale stanowi również świetną ozdobę domu. Nowoczesny podwójny garaż drewniany nie jest w żadnym stopniu gorszy od swojego murowanego odpowiednika.

podwójny garaż drewnianyPod wieloma względami jest nawet lepszy. Drewno posiada właściwości samoregulacji wilgotności dlatego w środku garażu panuje specyficzny mikroklimat. Garaże drewniane są bardzo łatwe w montażu, ponieważ cały garaż przyjeżdża do nas w częściach, które należy tylko złożyć zgodnie z dołączoną instrukcją. W wielu przypadkach aby poprawnie zmontować taki garaż wystarczy tylko wiertarko – wkrętarka i odpowiednio wytrzymałe wkręty do drewna które stabilnie skręcą całą konstrukcję w jedną całość. Gotowy garaż można wyposażyć we wszystkie najpotrzebniejsze sprzęty. Dużą zaletą takiego garaży jest łatwość utrzymania go w czystości drewno zabezpieczone jest między innymi przed wilgocią dlatego bez obaw możemy taki garaż umyć w przypadku dużych widocznych zabrudzeń powstałych na elementach konstrukcyjnych. W takim garażu z powodzeniem mogą być stosowane automatyczne systemy bram. Garaż może być zbudowany z bardzo popularnych gatunków drewna takiego jak: dąb, buk, sosna lub modrzew. Oczywiście istnieje również możliwość wykorzystania tych mnie popularnych np: kasztanowiec, olcha lub orzech.Należy tylko pamiętać, że każe z tych drzew posiada inną twardość oraz strukturę dlatego wybór wkrętów należy skonsultować ze sprzedawcą w sklepie budowlanym. Podsumowując nowoczesny garaż drewniany jest dobrym rozwiązaniem gdy nie posiadamy garażu domurowanego do naszego domu.

Tego typu rozwiązania coraz częściej są stosowane przy domkach letniskowych w których bardzo często spędzamy urlop wakacyjny lub cieplejsze weekendy. Ceny takich garaży są bardzo zróżnicowane dlatego każdy właściciel samochodu znajdzie odpowiednie rozwiązanie dla swoich potrzeb. Garaż drewniany jest bardzo komfortowy, jego duże rozmiary sprawiają, że zaparkowanie w nim bezpiecznie samochodu jest bajecznie proste.