Instalacja grzewcza to jeden z najważniejszych elementów każdego domu. Zapewnia on komfort, zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańcom takiego budynku. Ważne jest jego odpowiednie rozplanowanie już na etapie projektowym, tak aby możliwe było uzyskanie jak najlepszego rezultatu i wydajności grzewczej we wznoszonym domu.

Grzejnik akumulacyjny jest wydajne

grzejniki elektryczne akumulacyjneZe względu na rosnące ceny paliw kopalnym i rosnącą świadomość w zakresie ochrony środowiska naturalnego, coraz częściej sięga się po alternatywne, bardziej ekologiczne sposoby ogrzewania. Szczególnie widoczne jest to we wszelkiej maści nowo wznoszonych budynkach. Jednym z powracających rodzajów jest ogrzewanie elektryczne, które na pewien okres zostało po prostu zapomniane. Dzisiaj jednak, takie domowe grzejniki elektryczne akumulacyjne cechują się wydajnością na bardzo wysokim poziomie, dzięki czemu ta metoda ogrzewania znów staje się bardzo popularna. Duże możliwości oszczędności przy produkowaniu sporej ilości ciepła, którego ilość można dodatkowo dowolnie kontrolować. Grzejniki akumulacyjne działają na zasadzie magazynowania oraz następnie oddawania energii cieplnej. Jest to zatem proces cykliczny, co umożliwia maksymalne zredukowanie pobieranej energii elektrycznej. Podczas cyklu nagrzewania, grzałki generują ogromne ilości ciepła, które następnie są magazynowane w odpowiednich elementach umożliwiających ich długotrwałe przechowywanie.

grzejniki elektryczne akumulacyjneDo tego celu muszą być one wykonane z metali posiadających wysokie ciepło właściwe, przez co znacznie wolniej je one uwalniają i są w stanie magazynować jego duże ilości. Przy tworzeniu elementów magazynujących tego typu najczęściej wykorzystuje się magnezyt lub ołów, które cechują się bardzo wysokimi parametrami niezbędnymi do funkcjonowania w takim urządzeniu. Zależnie od rodzaju pieca akumulacyjnego, istnieją różne metody uwalniania tego ciepła. Standardowe piece statyczne działają na zasadzie tradycyjnej konwekcji. W takiej sytuacji ciepło uwalnianie jest za pomocą sił fizycznych i nie wymaga żadnej, dodatkowej ingerencji. Taki grzejnik nagrzany przez parę godzin w nocy jest w stanie oddawać ciepło przez cały dzień. Oczywiście posiadają one odpowiednie bezpieczniki które w odpowiednim momencie odcinają dopływ energii do grzałek i zapobiegają przegrzaniu elementów magazynujących.

Także istnieją piece, które w przypadku zbyt wysokiego spadku temperatury, pulsacyjnie się dogrzewają, aby utrzymać stałą temperaturę grzejnika. Dzięki temu w pokoju nie występują wahania temperatury, co jest bardzo komfortowym rozwiązaniem dla domowników.