Nowoczesne budownictwo to nie tylko nowoczesne bryły domów, stawienie na energooszczędność oraz na rozwiązania sprzyjające ochronie środowiska. Nowoczesne budownictwo to także automatyka domowa, dzięki której będzie można sterować poszczególnymi urządzeniami w swoim domu nawet bez konieczności wstawania z kanapy.

Dom inteligentnyW nowych domach wielu inwestorów decyduje się na montaż do okien zewnętrznych rolet. Rolety mają działanie antywłamaniowe. Jednocześnie chronią przed światłem słonecznym w ciągu dnia, oraz ochraniają przed wścibskimi spojrzeniami w ciągu nocy. Pomagają zachować w inteligentny dom fibaro intymną atmosferę. Zewnętrzne rolety wykonane są z metalu. Mechanizm, który jest odpowiedzialny za zwijanie się rolety znajduje się w skrzynce, którą montuje się nad oknem. Rolety są sprzedawane w kilku wersjach. Pierwsza z nich zakłada, że skrzynka rolety zostanie umieszczona na zewnętrznej ścianie budynku, podobnie, jak prowadnice rolety. Druga opcja zakłada umieszczenie skrzynki na rolety we wnętrzu budynku. Trzecia zakłada, że skrzynka będzie umieszczona na zewnątrz budynku, ale przez to okna będą nico bardziej wpuszczone w budynek.
Roletami można sterować ręcznie, za pomocą sznurków. Można się także zdecydować na automatykę do rolet. Wtedy rolety będą się otwierać i zamykać po naciśnięciu odpowiedniego guziczka.
Wiele osób decyduje się także na wyposażenie swoich domów w przesuwne bramy na pilot. Dzięki nowoczesnym mechanizmom otwierania bramy mogą się uchylać na dwie strony lub mogą się jedynie przesuwać po swojej osi. Dzięki takim nowoczesnym rozwiązaniom  można stworzyć w każdym miejscu w Polsce.

W obronie przed złodziejami i kradzieżą warto także zainwestować w alarmy przeciwwłamaniowe. Dobrym rozwiązaniem będą także alarmy przeciwpożarowe i czujniki dymy, które powinno się zamontować w każdym pomieszczeniu w domu.