Niedawno zakupiłem nowy dom, jednak był on bez ogrodzenia, co bardzo mnie denerwowało, wiec stwierdziłem, ze zakupię sobie do niego jakieś ogrodzenie.

Gabiony i wysokie ceny

gabionyPrzeszukując internet i różne fora internetowe w poszukiwaniu informacji natknąłem się na coś, co nazywa się gabiony cena. Poszukałem w internetowej grafice jak to wygląda i całkiem mi się to spodobało, jednak było to dość drogie, ale te wszystkie zalety które posiadała zawinięta w siatkę kupa kamieni wygrały z ceną. Pojechałem do najbliższego sklepu budowlanego i zamówiłem sobie gabionowe ogrodzenia. Cennik był różny w zależności jaką skałę chciałem w środku, jednak pracował mój tam dobry znajomy, który zna osobiście producenta więc załatwił mi zniżkę. Kolejnego dnia przyjechała dostawa mojego nowego ogrodzenia, byłem bardzo podekscytowany ponieważ nikt na osiedlu takiego nie miał. Poszło im to dość sprawnie i bez żadnych większych problemów. Gdy skończyli efekt był dość zwyczajny, nie robił tak wielkiego wrażenia jak na reklamach czy w internecie. Od razu żałowałem, że kupiłem tego typu ogrodzenie, tak na prawdę nie dość, że zapłaciłem o wiele więcej niż za normalne ogrodzenie to dodatkowo wyglądało to faktycznie jak kupa kamieni zawinięta w jakiś drut.

Aczkolwiek nie powiem że była to jakaś tragedia, ba a nawet powiem więcej niektórzy sąsiedzi przychodzili do mnie pytając skąd mam takie wspaniałe ogrodzenie. Koniec końców właśnie takie ogrodzenie zostało i nie zmieniałem go, z czasem szło się przyzwyczaić i wyglądało to nawet estetycznie.