Planujesz wykończenie domu? Zastanawiasz się, jak urządzić okna, aby optymalnie regulować ilość wpuszczanego światła, a jednocześnie były estetyczne i tworzyły klimat w pomieszczeniu?

shuttersZastanów się nad shuttersami. Shuttersy to po prostu okiennice wewnętrzne. Wyglądają zjawiskowo i nadają niesamowity nastrój w pokoju nie możliwy do osiągnięcia innymi metodami. Dzięki bogatemu wyborowi kolorów i stylów pasują do każdego wnętrza. Okiennice wewnętrzne są łatwe w czyszczeniu i trwałe. Dzięki możliwości obracania listewek okiennicy można regulować ilość wpuszczanego światła. Regulacja jest przyjemniejsza niż w przypadku tradycyjnych żaluzji znanych ze starych okien, które potrafiły się zacinać i nieestetycznie układać.

Do shuttersów dostęp jest nie poprzez wiszący obok sznurek, a bezpośrednio przez listewkę przechodzącą przez środek okiennicy. Regulacja jest prosta i przyjemna. Shuttersy pozwalają też na chronienie prywatności. Jeśli chcesz mieć pewność, że nikt nie będzie obserwował przez okno, co robisz, po prostu je zasuwasz. Nie musisz się zastanawiać, czy ktoś widzi, co robisz ani co trzymasz na stole. Ciekawym wyborem są też żaluzje drewniane. Nie mają one nic wspólnego ze starymi, brzydkimi, postkomunistycznymi żaluzjami.

Są piękne, dostępne praktycznie we wszystkich kolorach i nadają niepowtarzalny nastrój pomieszczeniu. Żaluzje w kolorze naturalnego drewna nadają się świetnie do pomieszczenia wielbicieli przyrody. Świetnie będą się komponować z drewnianymi meblami i wielkimi kwiatami w doniczkach. Białe żaluzje drewniane będą pasować do każdego wnętrza. Są bardzo uniwersalne i dzięki jasnemu kolorowi optycznie powiększają pomieszczenie. Ciemne żaluzje są idealne dla indywidualistów. To niebanalna ozdoba pokoju, świetnie się wpasowująca w nowoczesny styl wystroju.

Zarówno żaluzje drewniane, jak i shuttersy świetnie się sprawdzają w regulacji światła, ale i ciepła. Stanowią dodatkową izolację, przez którą zimą ucieka mniej ciepła, a latem możemy chronić się przed upałami z zewnątrz. Wystarczy zasłonić okno.